Miniland в Киеве

Будуємо різні макети, і не забуваємо хвалитися ними
Аватар користувача
alex76
Повідомлень: 245
З нами з: 01 березня 2021, 19:58
Имя: Александр
Звідки: Днепр
Мой типоразмер: HO
Has thanked: 985 times
Been thanked: 337 times

Re: Miniland в Киеве

Повідомлення alex76 »

Alan_Lopatin писав:
15 листопада 2022, 11:37

Я думаю що повністю завезерений макет буде не цікавий широкому колу глядачів котрі прийшли «подивитись на паровозики»
Вот, уж, кому, а этой категории посетителей, присутствие/отсутствие этого элемента на макете, абсолютно по барабану. А подавляющее большинство из них, ещё и положительно способны оценить это - ещё и "спасибо" скажут, дескать, всё "запачкано", как настоящее. Самая неблагодарная и требовательная публика, как раз не они, а "моделисты с углублёнными знаниями".
I_L
Повідомлень: 151
З нами з: 08 травня 2020, 10:15
Имя: Игорь
Звідки: Ворзель
Мой типоразмер: H0
Has thanked: 682 times
Been thanked: 560 times

Re: Miniland в Киеве

Повідомлення I_L »

Captain писав:
15 листопада 2022, 09:49
...Очень много сил и времени отдано именно деталям, которых при поверхностном осмотре просто не видно. Электростанция пока не имеет подключения к высоковольтной сети - провода ещё не натянуты и вышки высоковольтной сети не установлены. Кстати, семафоры на путях сделаны в местной мастерской. Есть разработанный и построенный опрокидыватель вагонов возле электростанции для выгрузки угля, а на другой стороне макета возле шахты - погрузчик этого самого угля. И узкоколейный ТУ2, как, впрочем и пассажирские "Пафаваги" - тоже "свои". Для совмещения широкой и узкой колеи на макете есть вокзал Гайворон. Тоже выполненный один к одному.
Добавлю еще самодельные светофоры, ручные стрелочные привода, мосты и мостики металлические и деревянные, вышки освещения и электропередач и т.д. и т.п. Меня лично особенно поразили ажурный забор и мачта, изготовленные лазерной резкой из КАРТОНА!
К идее реки с реальной водой я изначально относился весьма скептически, но ведь сделали таки. Вода течет, колесо на мельнице крутится, рыбаки рыбу ловят...
Еще фотографии:
Вкладення
13а.jpg
14а.jpg
15а.jpg
16а.jpg
17а.jpg
18а.jpg
19а.jpg
20а.jpg
ЗЭРЗ
Повідомлень: 556
З нами з: 06 листопада 2016, 07:53
Имя: Дмитрий
Звідки: Запорожье
Мой типоразмер: Н0,Н0е,TT.
Has thanked: 229 times
Been thanked: 203 times

Re: Miniland в Киеве

Повідомлення ЗЭРЗ »

Абсолютно с вами согласен. Везеринг дело тонкое... Могут потеряються блеск и яркие цвета для зрителей. Специалисты в моделировании конечно оценят, но сколько нас всего🙄. А светофоры - 3д печать?
Вечно пьяный, вечно злой наш электрик поездной.
Captain
Повідомлень: 259
З нами з: 19 лютого 2021, 15:05
Имя: Игорь Анатольевич
Звідки: Київ
Мой типоразмер: Н0
Has thanked: 847 times
Been thanked: 523 times

Re: Miniland в Киеве

Повідомлення Captain »

Светофоры - металл.
Ум человека ограничен, а глупость его - беспредельна.
Аватар користувача
alex76
Повідомлень: 245
З нами з: 01 березня 2021, 19:58
Имя: Александр
Звідки: Днепр
Мой типоразмер: HO
Has thanked: 985 times
Been thanked: 337 times

Re: Miniland в Киеве

Повідомлення alex76 »

ЗЭРЗ писав:
15 листопада 2022, 14:08
Абсолютно с вами согласен. Везеринг дело тонкое... Могут потеряються блеск и яркие цвета для зрителей. Специалисты в моделировании конечно оценят, но сколько нас всего🙄.
Ну, вы уж слишком недооцениваете способности среднего обывателя, заметить и оценить прекрасное. Если не перегружать его ранимую психику экстремальными жанрами и выполнить всё без излишнего фанатизма, всё это будет воспринято, как минимум, с пониманием.
Аватар користувача
Alan_Lopatin
Повідомлень: 266
З нами з: 30 грудня 2020, 02:57
Имя: Данил
Звідки: Киев
Мой типоразмер: H0 и H0e
Has thanked: 47 times
Been thanked: 400 times

Re: Miniland в Киеве

Повідомлення Alan_Lopatin »

ЗЭРЗ писав:
15 листопада 2022, 10:32
Интересно, как будет происходить очистка макета от пыли?
Думаю будуть вмикати величезні вітродуйки та повністю обдавати потоком повітря макет, іншого рішення я не бачу
Щастя здобувають лише сміливці
justin
Повідомлень: 143
З нами з: 06 жовтня 2015, 13:10
Имя: Сергей
Звідки: Харьков / Варшава
Мой типоразмер: TT и немного H0e.
Has thanked: 360 times
Been thanked: 1057 times
Контактна інформація:

Re: Miniland в Киеве

Повідомлення justin »

Alan_Lopatin писав:
16 листопада 2022, 11:31
ЗЭРЗ писав:
15 листопада 2022, 10:32
Интересно, как будет происходить очистка макета от пыли?
Думаю будуть вмикати величезні вітродуйки та повністю обдавати потоком повітря макет, іншого рішення я не бачу
Это верный путь сдуть фигурки и создать кучи спрессованой пыли по "задворкам". Я свою улицу пробовал так чистить - обдувал сжатым воздухом из баллончика. Не надо так делать, короче.

Думаю, что чистку будут производить по типу Miniatur Wunderland:
ЗЭРЗ
Повідомлень: 556
З нами з: 06 листопада 2016, 07:53
Имя: Дмитрий
Звідки: Запорожье
Мой типоразмер: Н0,Н0е,TT.
Has thanked: 229 times
Been thanked: 203 times

Re: Miniland в Киеве

Повідомлення ЗЭРЗ »

:? :? :?озадачили вы однако. Я думал у них там что-то посерьезнее. И, как видно из видео, в Вандерленде есть система вентиляции, наверняка с обеспыливанием воздуха.
Мы чистили свои макеты мягкой кистью и пылесосом, это занимало пару дней. Только пылесосом неполучается, пыль прилипает к дорогам и крышам зданий, нужно поднимать ее кистью.
А вот деревья парогенератором - идея хорошая.
Вечно пьяный, вечно злой наш электрик поездной.
PIKO_HO
Повідомлень: 306
З нами з: 20 вересня 2020, 18:14
Имя: Андрей
Звідки: Днепр
Мой типоразмер: НО, N
Has thanked: 554 times
Been thanked: 108 times

Re: Miniland в Киеве

Повідомлення PIKO_HO »

Дима, парогегератор сбивает грязь достаточно агрессивно! И если переборщить то летнее дерево может превратиться в такое, как сейчас настоящие за окном. Особенно опасен данный способ для поролона на клее пва. А в целом, да, решение неплохое...
Вся наша жизнь-это прямая железная дорога.
[scorpiosha]
Повідомлень: 330
З нами з: 04 грудня 2020, 02:26
Имя: Евгения
Звідки: Київ
Мой типоразмер: Н0
Has thanked: 405 times
Been thanked: 56 times

Re: Miniland в Киеве

Повідомлення [scorpiosha] »

))) всім тихої і доброї ночі....
Прочитавши про відкриття макету вирішила: треба обов'язково знайти час і відвідати цю дивовижну країну!
Звичайно, почитала всі ваші коменти..... :cry: дядьки! Ну не можна ж бути такими ворчунами!!! Багато хто з вас за ці місяці пережив, надивився, відчув і відчай, і жах, і розпач, і розчарування, і.....багато І можна дописати.
І те, що команда зробила в цей нелегкий час - це вже досягнення! І ви ж всі добре розумієте і знаєте: знайти якісь недоліки , недопрацювання можна скрізь і завжди!
А от для мене це було б дійсно перезавантаження, відпочинок ,розрядка від роботи.......(деякі зрозуміють,про шо я кажу)
Тому бажаю: творіть, запилюйте, везірінгуйте, клепайте, ,катайте - і буде вам теж радість )!
Сподіваюся, що таки відвідаю мініленд ;).
І обов'язково будуть мої фото ( як глядача, а не спєца ;)).....
Всім МИРУ і добра!
Все буде добре )))
Аватар користувача
Poezdnik
Повідомлень: 36
З нами з: 20 лютого 2022, 20:40
Имя: Дмитрий
Звідки: Харьков
Мой типоразмер: H0
Has thanked: 95 times
Been thanked: 91 times

Re: Miniland в Киеве

Повідомлення Poezdnik »

Приветствую!

Ребята молодцы, макет классный! А с учетом идущей войны, реализация данного проекта - это большое достижение.
Аватар користувача
Stinky
Супермодератор
Повідомлень: 5921
З нами з: 16 травня 2015, 01:19
Имя: Дионисий
Звідки: Kiew
Мой типоразмер: Н0
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2142 times
Контактна інформація:

Re: Miniland в Киеве

Повідомлення Stinky »

Ось і мені удалося відвідати вітчизняний Вундерленд. При активному сприянні камрадів,
в неприємний день, не сумісний з прогулянками, моя сонна туша була зручно доставлена
до воріт модельного щастя.
Первинне враження подвійне. Очікувалося макет більше. Але все одно він працював, був гарний і цікавий.
DSC_0102.JPG
DSC_0104.JPG
Сподобалася зміна дня та ночі. Бракувало звукових ефектів типу грози чи співу птахів.
Натомість шуміли звукові декодери тепло та електровозів, які зливались у монолітний шум пилососу.
DSC_0105.JPG
DSC_0106.JPG
Особливу цікавість викликала зона промисловості. Яка при цьому була активною.
Тобто вагони подавалися, завантажувалися, розвантажувалися.
DSC_0107.JPG
DSC_0108.JPG
Деякі будівлі архітектури були виконані на найвищому рівні та відображали реальні
слов'янські зразки. Решта у своїй міській масі німецькі вироби від Кібрі, Фольмер, тощо.

Шляховий місцями викликав питання своєю геометрією, що падають локи вузької колії
тому доказ. Також здивувала повна відсутність контактної мережі. Але т.к. макет ще у
процесі будівництва опустимо цей момент.

В цілому все сподобалося, поїзди рухалися плавно і з модельними швидкостями.
Автотранспорт та трамваї теж непогано.
На жаль повноцінного репортажу не сталося,т.к. було багатолюдно і пробратися
крізь личинки людини було проблематично. Особливо всі смачні ракурси були недоступні.

Обслуговуючий персонал теж викликав подвійне враження. У цілому є над чим попрацювати.
Але я дуже радий за хлопців, що вони змогли і запустили!
Зображення
Аватар користувача
Muton
Повідомлень: 3885
З нами з: 11 травня 2015, 23:12
Имя: Вітя
Звідки: Київ
Мой типоразмер: НО
Has thanked: 817 times
Been thanked: 883 times

Re: Miniland в Киеве

Повідомлення Muton »

Вкину і я свої 5 копійок.
Для початку невеличке обзорне відео.

Знімати було не дуже просто. Потрапили на аншлаг: незважаючи на те, що повітряна тривога ледь встигла закінчитись, а світла у ТЦ не було, батьків з дітьми було валом (до речі, у хлопців є автономне живлення). На що рекомендую звернути увагу: завантаження вугіллям напіввагонів. Працююча ТЕЦ. Віадук з Ворохти. Вокзал Івано-Франківська та електричка біля нього. Звичайно, на відео багато чого роздивитися неможливо, є дуже детально зроблені локації. В цілому, як на пересічного глядача - макет ВАУ. Як на моделіста з деяким досвідом, є певні питання. Скажу відверто, мені завжди незручно критикувати чужі роботи: знаю, що зазвичай люди стараються, робота ця непроста. Також це перший подібний проект у Києві. Але все-ж таки спробую тезисно описати сильні та слабкі сторони.

Що сподобалося:
1. Аутентичний рухомий склад. Те що бачиш вживу або на відео. Знайомі лівреї "машок" УЗ, електричка, ВЛ80, ЧС7. Фірмові пасажирські вагони. Це те, що не осилив "гранд макет парашка" у сусєдушек. До речі, рухомого складу мало бути більше, є складнощі з поставками ходових частин для вже готових моделей, як мені сказали.
2. Архітектура. Навіть якщо використані західні кіти будинків, вони не ріжуть око. Наприклад, поряд з макетом Франківського вокзалу вони виглядають нормально, бо там і справді багато подібної європейської архітектури.
3. Імітація господарської діяльності. Вагони завантажуються вігуллям, яке потім буде відправлено на ТЕЦ. Хотілося б побільше подібних операцій...
4. Зміна дня/ночі.

Що викликало питання:
1. Автоматизація макета. Видно, що задіяно багато персоналу (декілька чоловік) для оперативного виправлення багів. І вони не курять десь у куточку. Навіть на моєму короткому відосі видно, що спецільною "лапою" дістають машинку, яка почала дуркувати. Враження, що автоматика "сира" і не доведена до ладу.
2. Питання до якості укладки рейків. Вузькоколіний пасажирський потяг зійшов з них.
3. Неоднорідне виконання локацій. К приміру, у житловій зоні асфальт дуже реалістичний, з тріщинами та латками. Багато цікавих дрібничок. А ось на промці дороги зроблені доволі примітивно.
4. Організація самого огляду. Якщо багато піпла, то не дуже комфортно.

І наостанок, ще відос "нічної пори":
Aem
Повідомлень: 119
З нами з: 31 липня 2021, 17:33
Имя: Алексей
Звідки: Киев
Мой типоразмер: H0
Has thanked: 407 times
Been thanked: 347 times

Re: Miniland в Киеве

Повідомлення Aem »

теж помітив що автоматизація кульгала. Спостерігав як пассажирський потяг в'їхав у хвіст вантажного потяга, котрий їхав попереду
Аватар користувача
Leonid Popov
Повідомлень: 963
З нами з: 21 червня 2018, 16:06
Имя: Leonid
Звідки: Одеса
Мой типоразмер: HO
Has thanked: 799 times
Been thanked: 1379 times

Re: Miniland в Киеве

Повідомлення Leonid Popov »

Бо в кожній сфері повинні бути найкращі моделісти країни в побудуванні такого масштабного проекту. Хтось професійно займається електронікою, хтось має досвід у збиранні моделей з наборів, або свої виготовляє. А коли люди приходять і починають тільки вчитися щось робити, то упливає дуже багато часу не туди. Моделізм - досить складна штука. Я декілька років збираю кіти і роблю везеринг, і розумію зараз, скільки всього я ще не вмію у такій своїй вузькій спеціалізації, якщо так можна сказати.

А так хлопці молодці, що в такий час змогли відкритися.
Коли на фото масштабну модель плутають зі справжньою - це рівень.
Аватар користувача
Барбос
Повідомлень: 1724
З нами з: 20 березня 2016, 18:18
Имя: Саша
Звідки: Запорожье
Мой типоразмер: СЖД
Has thanked: 532 times
Been thanked: 516 times

Re: Miniland в Киеве

Повідомлення Барбос »

Лично у меня впечатления от увиденного очень хорошие, и не смотря на то, что многое ещё предстоит улучшать.
Мне понравилось что весь подвижной состав отечественный! это потрясающе, это достойно уважения 8-) ... уж я то знаю ценники на наши модели, и знаю сколько усилий нужно приложить что бы зрители увидели их такими на макете!
Ещё мне понравилось архитектура, местная, наша, хоть её и не очень много, но главное, то что уже сделано, сделано замечательно... Зритель то не понимает что там поезда не на автомате ездят... а глазами все видят, фотают и обсуждают!
.. а пустынные участки будут заполнены постройками в будущем.
Главное стартанули! И очень хорошо стартанули... административная часть, типа свет, перила, ваще отлично сделано, приятно для посетителей.
От меня большой и жирный Лайк.
8-)
IMG_20221211_132646.jpg
Аватар користувача
Leonid Popov
Повідомлень: 963
З нами з: 21 червня 2018, 16:06
Имя: Leonid
Звідки: Одеса
Мой типоразмер: HO
Has thanked: 799 times
Been thanked: 1379 times

Re: Miniland в Киеве

Повідомлення Leonid Popov »

Вот насчёт объективной дороговизны нашего подвижного состава с Сашей абсолютно согласен. Мелкосерийка в принципе дешёвой быть не может. Сам на практике убедился.
Коли на фото масштабну модель плутають зі справжньою - це рівень.
Женя Харьков
Повідомлень: 133
З нами з: 14 жовтня 2016, 16:02
Имя: Евгений
Звідки: Харкiв
Мой типоразмер: H0
Has thanked: 161 times
Been thanked: 11 times

Re: Miniland в Киеве

Повідомлення Женя Харьков »

Очень все круто, в Украине есть свой отечественный макет!!! Не раскрыта тема ЗСУ...
Моїм найвищим законом, е наказ командира и воля українського народу.
Аватар користувача
burbon
Супермодератор
Повідомлень: 1590
З нами з: 04 травня 2015, 09:29
Имя: Igor
Звідки: Kyiv, Ukraine
Мой типоразмер: TT, Z, H0e
DIGITAL DCC/mfx
Ремонт, обслуживание и оцифровка моделей Z, N, TT, H0, 1, G
Has thanked: 162 times
Been thanked: 654 times

Re: Miniland в Киеве

Повідомлення burbon »

Поздоровляю команду з відкриттям!
Теж побував, побачив своїма очима.

Не планував нічого писати про цей макет бо маю упереджений погляд на цей проект. Але в цій темі є захоплення речами котрі не стосуются безпосередньо виконання макету. Треба всеж таки реально дивитись на речі. Наведу загальні приклади:
- молодці, в такий час зробили такий макет...
Тут в мене дві тези: по перше, якщо я не помиляюсь, початковий макет повинен був відкритись задовго до початку війни. По друге, я так пам'ятаю: " самий великий макет в східній європі...", перепрошую, але з 19-го року 87 квадратних метрів недоробленного виробу? При таких темпах заявлені 1400 квадратних метрів це майже 50 років. Навіть наші діти можуть не побачити.
- цінник на моделі вітчізнянної тематики...
Не буду занурюватись, але це не зі свого карману, а на гроші інвестора, в принципі як і все інше.

Так, гальмую бо зараз понесе...
Всеж таки деякі речі мені дуже сподобались і це дійсно досягнення, але чомусь мені здається, що це досягнення не команди заголом, а окремих людей при виконанні своєї роботи. Смереки, деякі будівлі та окремі частини ландшафту дійсно надзвичайні!
Лучше много раз по разу, чем ниразу много раз...
Aem
Повідомлень: 119
З нами з: 31 липня 2021, 17:33
Имя: Алексей
Звідки: Киев
Мой типоразмер: H0
Has thanked: 407 times
Been thanked: 347 times

Re: Miniland в Киеве

Повідомлення Aem »

Миниленд сделал у себя в фейсбуке обьявление. Может кому то будет интересно. Они написали что скоро планируют открытие магазина, где будут и другие вагоны УЗ

Повідомлення відредаговано адміністрацією. Прибрана пряма реклама.
Відповісти

Повернутись до “Модулі та макети”