Стол покатать детишкам

Будуємо різні макети, і не забуваємо хвалитися ними
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

Poezdnik писав:
29 січня 2024, 11:16
Вiтаю!

Наприклад, за допомогою програми Rocrail .
Дякую! Ознайомився, цікавий продукт. Вже скачав, читаю документацію.
А от що з приводу залізної частини? Як все це зв'язати до купи?
Я простий користувач, мені бажано дуже спрощено: треба придбати ось це, це і це, і зв'язати між собою в такій послідовності таким-то чином.
В нюанси я вже буду поринати коли буду розбиратись з конкретним переліком.
Чи я надто спрощую і тут вища математика недоступна простим смертним?)))
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

З одним розібрався, мені необхідна ком. станція Roco Z21.
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
Аватар користувача
Poezdnik
Повідомлень: 36
З нами з: 20 лютого 2022, 20:40
Имя: Дмитрий
Звідки: Харьков
Мой типоразмер: H0
Has thanked: 95 times
Been thanked: 91 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення Poezdnik »

Так точно. А до Z21 - додатковi модулi : керування стрiлками та свiтлофорами, а також - датчики струму для контролю зайнятостi колiй. А взагалi, це вiдносно складний проЕкт, тому потрiбен час на його реалiзацiю.
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

Poezdnik писав:
29 січня 2024, 12:35
Так точно. А до Z21 - додатковi модулi : керування стрiлками та свiтлофорами, а також - датчики струму для контролю зайнятостi колiй. А взагалi, це вiдносно складний проЕкт, тому потрiбен час на його реалiзацiю.
а можете ваказати якусь конкретну модель модуля керування стрілками та датчика струму? Мені щоб зрозуміти скільци це задоволення потягне, бо ціну на Z21 вже знаю і якось відчувається, що далі буде тільки більше))))
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
Аватар користувача
Poezdnik
Повідомлень: 36
З нами з: 20 лютого 2022, 20:40
Имя: Дмитрий
Звідки: Харьков
Мой типоразмер: H0
Has thanked: 95 times
Been thanked: 91 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення Poezdnik »

На жаль, нi, тому що в мене старе аналогове Piko. Але, на сайтi E специ з Вашого питання, якi Вам щось пiдкажуть, гадаю.
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

Poezdnik писав:
29 січня 2024, 12:35
це вiдносно складний проЕкт
нажаль, це - правда. На пів дня пірнув у цю тему і згадав одразу чому мій порив чотири роки тому швидко охолов :D Думав, що науково-технічний прогрес за ці роки хоч боком перетнувся з нашим хобі, але ні. Хтось тримає його в олдскульних межах для тру-фанів, а тому керувати, наприклад,.... 3Д-принтером я можу через додаток з будь-якої точки світу, а от стрілкою на макеті тільки за допомогою купи дротів, що йдуть до декодера від якого ще одна купа дротів іде до станції, а далі.....а далі станція за 500 євро, яку у 2024!!! році продають разом з персональним роутером!!! Блін, а чому не з dial-up модемом?!
В підсумку, якщо у тебе не просто коло з 2 стрілками, а стрілок 20, то це все перетворюється на купу коробочек (бо в одну коробочку законектити все неможна, а тільки обмежну і дуже малу кількість пристроїв), дротів і супутніх приблуд :) які ще не факт, що будуть працювати одна з одною.І якщо з датчиками зайнятості ситуація зрозуміла, тут проста електротехніка від якої нікуди, то от по всьому іншому для мене загадка.
Оце в мене підгоріло :lol:
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

Всіх вітаю. Що маємо станом на зараз.
Поки я вивчаю тему і визначаюсь що і де купляти, мій стіл трохи підріс у довжину і тепер загалом складає 249х120 см. Стало трохи цікавіше, але в нашому випадку довжина то добре, а ширина - ще краще, бо довжина дозволяє робити довгі перегони (а це додаткові рейки), але не дозволяє нормально їх закрутити у цікаві петлі.
Переробив схему.
Рухаючись в бік "дорослого" оцифровування столу, попередньо маю такий задум:
z21 start - станція керування цим щастям;
Roco 10836 - декодер стрілок,
Roco 10797 - зворотня петля,
Roco 10819 - декодер занятості.
Якщо вірити мануалам, все це просто під'єднується до рейок та станціі та працює, як то кажуть "з коробки". Якщо це так, то це саме те, що я шукав. Особисто для мене ще залишається питання, як це фізично конектити, але то вже буже коли буду тримати в руках і обов'язково відпишусь, бо бачу інфи на наших просторах взагалі нема.
Анекдот в тему:
повертається тато з роботи і звертається до сина:
- Синку, війна, роботи мало, грошей стає все меньше...
- Тож ти не зможеш купити собі станцію і декодери для оцифровування?!
- Ні синок, я не зможу купити тобі обіцяний на день народження велосипед.
:lol:
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

Зайшла у нас з Ігорем мова про "дружній" до користувача і інтуітивно зрозумілий інтерфейс у залізничному хоббі.
Зайшов ти в магазин, придбав собі декодерів, станцію.....і навіть все одного виробника. Приходиш до дому, розпаковуєшь, давай його підключати, а там (див. мал.) о таке.
- Куди будемо пхати Р? :?
- Р не бачу, :idea: давай там де хвилі намальовані, дуже море люблю!
- А куди підключимо Q :? ?
- Ну....море, значить море, давай теж у хвилі :lol: Цеж само собою.
Новый точечный рисунок.jpg
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
Uragan
Повідомлень: 214
З нами з: 25 жовтня 2015, 20:16
Имя: Николай
Звідки: Луганск Украина
Мой типоразмер: H0
Has thanked: 253 times
Been thanked: 163 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення Uragan »

це ж очевидно, P i Q = PQ17, а він проситься до хвиль :lol:
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

І так, рухаємось далі.
Стіл подовжений, схема зібрана.
Придбана z21start, а також модуль зворотньої петлі. Завдяки тому, що шановним паном Ігорем burbon все було заздалегідь налаштовано, то все підключилося з півоберту і чудово працює. Петля від digitools поки що повність виправдовує сподівання, елементарне підключення та миттєва робота, що ще треба? :)
Тепер досліджую мобільний додаток.
Поки що не можу зрозуміти як експортувати локи з одного пристрою на інший, бо забивати їх на кожному окрему - та ще пригода, а штатна кнопка експорту бажаного результату не принесла.... У кого є досвід і інфа - діліться. Може десь є докладний мануал по цьому додатку?
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

depeche писав:
10 лютого 2024, 12:59
Тепер досліджую мобільний додаток.
вчимо німецьку і дивимось:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... Vp7dbvf5jV
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
Uragan
Повідомлень: 214
З нами з: 25 жовтня 2015, 20:16
Имя: Николай
Звідки: Луганск Украина
Мой типоразмер: H0
Has thanked: 253 times
Been thanked: 163 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення Uragan »

а все так гарно починалось, Дітлахам покатати .... :o :D :lol:
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

Uragan писав:
12 лютого 2024, 19:52
а все так гарно починалось, Дітлахам покатати .... :o :D :lol:
та да....
Зараз все виглядає от так:
1707764050412.jpg
і я в невеликому ступорі бо зважаючи на те, що це не макет, а стіл, який повинен бути розібраний в будь-який момент, то у мене проблема з варіантами оформлення. стандартний підхід з монументальними горами і т.і. з гіпсу, а також посипки, баласт і інше - не підходять.
І от думаю, як так щоб і виглядало більш меньш, але і не жалко було його знащити, як закінчиться збірка.
Поки із ідей заліпити все пап'є маше, а зверху покрасити коричневою (земля) та зеленим (трава). Натикати ялинок і розставити будиночків.
Якщо є креативні ідеї - пропонуйте.

ЗІ потім постане питання автоматизації, тобто електричних з'єднать і тут друге питання: як впоратись з цими сопельками, що Тіліг називає дротами, від стрілок...
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
PIKO_HO
Повідомлень: 306
З нами з: 20 вересня 2020, 18:14
Имя: Андрей
Звідки: Днепр
Мой типоразмер: НО, N
Has thanked: 554 times
Been thanked: 108 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення PIKO_HO »

Шановний колего, гипс, дійсно важкий матеріал з міркування маси. Є пропозиція пенопласт, на нього сітку, на неї щікатурку, краще текстурну пасту: шпатлівку, змішану з меле им листям. Це - перший шар. Другий - фарбування, потім насення флоку, мілкого каміння. Третій - кущі та дерева. Бажано, ялинки для ваших умов використати vero. Четвертий, п'ятий - будинки, стовби, та ваша фантазія. Доречі, попитайте ще й в дітей. В них фантазія не придавлена життям, як у нас! Успіхів!
Вся наша жизнь-это прямая железная дорога.
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

depeche писав:
10 лютого 2024, 12:59
Поки що не можу зрозуміти як експортувати локи з одного пристрою на інший, бо забивати їх на кожному окрему - та ще пригода, а штатна кнопка експорту бажаного результату не принесла....
розібралися і з цим. Все вийшло не так очевидно, як гадалося)))
Експорт-імпорт у додатку z21 (z21app):
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

Нарешті! Дочекалися! Дочекалися виходу нашого хобі на сучасний рівень, дочекалися переходу з паяних на колінці у підвалі саморобних платок на якісний серійний виріб з гарною маркетинговою підтримкою. Дочекалися наближення переходу хобі виключно для майстрів паяльника, в масовий сегмент. :D
Попереду довгі години, щоб заставити все це працювати, але зараз...ось воно, 9-те диво Залізничного Світу (хіба що літера "зед" не дуже вчасно):
Вкладення
1708692327529.jpg
1708692066295.jpg
1708692327532.jpg
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

Їдемо далі.
Завдяки тому, що у мене поки що лише один декодер, то перші 8 стрілок були під'єднані дуже швидко і без зайвих танців з бубном. Декод легко знайшовся у мобільному додатку, а кожній стрілці на схемі з додатку був призначений свій номер. Все працює, все чудово.
Для тих хто вагається як саме організувати "електрифікацію", покажу як це зробив я.
Якщо у вас "голі" стрілки, то спочатку треба докупити до них або моторчики, або електромагнітні перемикачі та прилаштувати їх до стрілок.
У Tillig в ТТ соленоїд виглядає так:
1708768021835.jpg
Після додавання до стрілки отримуємо:
1708768021831.jpg
Як бачимо, з'єднувати це щастя з джерелом електрики ми повинні через дротики-сопельки, а одже це зовсім не зручно. Треба виправляти.
Для цього купляємо ось такі приколяси:
1708767266753.jpg
Їх можна паяти та згинати плоскогубцями, а можна скористатися девайсом:
1708767266750.jpg
На виході отримуємо папу на стрілці та маму на подовжувачі-повідку, який безпосередньо буде ідти або до джерела живлення або декодера:
1708767266746.jpg
Після цього достатньо зручно вже все це щастя підключати-відключати і т.і.
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
mechanic
Повідомлень: 51
З нами з: 26 лютого 2018, 16:34
Имя: mechanic
Мой типоразмер: H0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення mechanic »

depeche писав:
23 лютого 2024, 14:55
Нарешті! Дочекалися! Дочекалися виходу нашого хобі на сучасний рівень, дочекалися переходу з паяних на колінці у підвалі саморобних платок на якісний серійний виріб з гарною маркетинговою підтримкою. Дочекалися наближення переходу хобі виключно для майстрів паяльника, в масовий сегмент. :D
Так воно все вже давно було, років десь з 25. Це просто Роко стільки часу гальмувало...
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

Якось непомітно просто збирання чергової схеми переросло в якийсь хаос :lol: кінця і края якому не видно.... А ще ж автоматизація, щоб її.
1710611701341.jpg
1710611701338.jpg
1710611701334.jpg
І якщо в цілому творчий процес це цікаво і простір для експерименту, то ось з вагонами все інакше.... В один бік їде, в інший - ні, другим за локом їде, а другим і третім - ні....і таких незрозумілих комбінацій туєва хуча. Перемогти цей бунт вагінів я не зміг, а одже, якщо добудую схему то обіцяю записати на відео страту самих норовливих, а таких майже половина з наявних (ну точно не фартовий я).Будемо кидати їх об півдлогу та трощити ногами....ну, не продаватиж їх, щоб інші мучались. Вагони тепер буди купляти тільки після тест-драйву. Бо дастав обкатати схему, а обкатувати і нічим, одне відчепляється навіть на прямій, інше сходить з рейок....інколи теж на прямій. З подивом згадую тоталітарне дитинство, так тоді вагони були такі залякані, що тримались один за одного так, що аж не розчепиш :lol:

Питання до знавців. вирішив побалувати себе підсвіткою будинків (без фанатизму), що можете порадити з актуального? Діоди чи лампочки, живлення цеглина, зедка чи з розетки? Без затемнень і декодерів, просто щоб світило - дешево і сердито.
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
Аватар користувача
Stinky
Супермодератор
Повідомлень: 5921
З нами з: 16 травня 2015, 01:19
Имя: Дионисий
Звідки: Kiew
Мой типоразмер: Н0
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2142 times
Контактна інформація:

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення Stinky »

Ой, а що це таке дивне з вагонами коїця? Начебто всі сучасні, кісиві, модні... :roll:
Зображення
Відповісти

Повернутись до “Модулі та макети”