Об'єкти деталізації для макетів

Прототипи в мініатюрі та мініатюрні абстракції
Аватар користувача
wildTarik
Повідомлень: 339
З нами з: 14 серпня 2015, 12:39
Имя: Тарас
Звідки: ст.Стрий Льв.зал.
Мой типоразмер: TT, N
Has thanked: 150 times
Been thanked: 37 times

Об'єкти деталізації для макетів

Повідомлення wildTarik »

Доброї пори часу, товариство! :D Хочемо представити вашій увазі деякі об'єкти інфраструктури, які допоможуть надати вашому макету більшої реалістичності. Поки для ТТ і Н0. Якщо потрібно, то можна і в інших масштабах. На даний момент готові 3д моделі і опробувано в друці трансформаторний ящик ТЯ-2, муфта розгалужувальна РМ-7, стакан світлофора. Готово до друку трансформаторний ящик світлофора, кабельний ящик КЯ-10, муфта кінцева УКМ-12-I, релейна шафа ШРУ, бочка металева 200 л. Незабаром додам фото натуральних моделей. Також в планах імітація стрілочного електропривода СП-ТС, трансформатор ОМ, трансформаторна підстанція КТПО, гучномовець рупорний, гальмівний циліндр, повітророзподільник, запасний резервуар вагону, гідроколонка, імітація ручного стрілочного приводу. Можливо в когось є ще якісь ідеї, що ще потрібно? По цінах дещо пізніше, але буде гуманно :D
Наприклад, трансформаторний ящик ТЯ-2 пофарбований в TT - 13 грн/шт., H0 -18.
ТЯ-2
ТЯ-2
Також можна не фарбовані (TT - 8, H0 -13). От якось так по цінах. Відповідно, дрібніші моделі - дешевші.
Додам рендери моделей та фото з мого макету в ТТ.
РМ-7
РМ-7
УКМ-12-1
УКМ-12-1
Паркан ПО-2
Паркан ПО-2
Трансформаторний ящик світлофора
Трансформаторний ящик світлофора
Бочка 200л
Бочка 200л
DSC_4011.jpg
Також питання: чи потрібно до моделі релейної шафи додавати окремими деталями дві "ноги"?
ШРУ-М
ШРУ-М
Чекаю ваших пропозицій. І чи взагалі комусь таке цікаво та в якій кількості?
Герої не вмирають!
=================================
Зображення
Afess
Повідомлень: 1766
З нами з: 14 жовтня 2015, 17:50
Имя: Andrey
Звідки: Osnabrück, Deuschland
Мой типоразмер: H0, N
Has thanked: 6 times
Been thanked: 89 times

Re: Об'єкти деталізації для макетів

Повідомлення Afess »

если бы в такие ящики прятать датчики движения, ну или что-то типа оптопары, то было бы круто. но явно размеры мелкие для таких вот идей
ЗЭРЗ
Повідомлень: 549
З нами з: 06 листопада 2016, 07:53
Имя: Дмитрий
Звідки: Запорожье
Мой типоразмер: Н0,Н0е,TT.
Has thanked: 222 times
Been thanked: 197 times

Re: Об'єкти деталізації для макетів

Повідомлення ЗЭРЗ »

А почему имитацию ручного стрелочного переводного механизма? В своё время ПО "Счетмаш" выпускал стрелки с действующими ручными механизмами и они неплохо работали. Даже фонарь проворачивался и был противовес на рычаге.
Вечно пьяный, вечно злой наш электрик поездной.
Аватар користувача
wildTarik
Повідомлень: 339
З нами з: 14 серпня 2015, 12:39
Имя: Тарас
Звідки: ст.Стрий Льв.зал.
Мой типоразмер: TT, N
Has thanked: 150 times
Been thanked: 37 times

Re: Об'єкти деталізації для макетів

Повідомлення wildTarik »

Afess писав:если бы в такие ящики прятать датчики движения, ну или что-то типа оптопары, то было бы круто. но явно размеры мелкие для таких вот идей
Теоретично зробити пустотілим ТЯ можна, але товщина стінки потрібна 0,4 мм мінімум. Розмір ящика в Н0 5х4 мм. Тобто всередині буде простір розміром 4х3 мм. Якщо знайдете необхідні вам датчики з меншими розмірами, то зробити його пустотілим не проблема. Тільки чи вартує шукати якісь датчики, якщо за допомогою АЦП того ж самого Ардуіно Нано можна зробити 7 рейкових кіл.
ЗЭРЗ писав:А почему имитацию ручного стрелочного переводного механизма? В своё время ПО "Счетмаш" выпускал стрелки с действующими ручными механизмами и они неплохо работали. Даже фонарь проворачивался и был противовес на рычаге.
Імітація, бо навіть при повертанні ліхтаря, це не буде повноцінним перевідним механізмом. СвеТТофор теж робить імітацію, при чому в них ліхтар не повертається. Зробити поворотний ліхтар не проблема, вже давно думав над цим. Але чим ви зібрались переводити його, пінцетом? На скільки тоді буде довговічною така конструкція, як проводити механічне замикання гостряків в крайніх положеннях, чим фарбувати такий механізм з урахуванням переводу якимось інструментом, на скільки необхідною є вся ця свистопляска? Питань більше, ніж практичної необхідності. До того ж навіть поворотний ліхтар значно збільшить кінцеву вартість, адже це додаткова робота.
Герої не вмирають!
=================================
Зображення
Винт 757
Повідомлень: 478
З нами з: 11 лютого 2020, 19:33
Имя: Виталий
Звідки: Киев
Мой типоразмер: Мой размер ТТ
Has thanked: 93 times
Been thanked: 99 times

Re: Об'єкти деталізації для макетів

Повідомлення Винт 757 »

Тарасе я думаю що такі цяці багатьом будуть як знахідка. Я наприклад залюбки візьму парочку ящиків ТЯ2 та РМ7 а також трансформаторний ящик світлофора. невідкажусь і від шкафів ШРУ . Обьекти в ТТ звісно. Мені бажано не фарбовані. Якщо не важко скинь в лічку телефон - домовимось .
Також питання: чи потрібно до моделі релейної шафи додавати окремими деталями дві "ноги"?
Лишніми вони звичайно не будуть -хоч на такий дрібязок може не варто витрачати час проектуючи ноги а спроектувати щось більш цікаве та потрібнше
Аватар користувача
Барбос
Повідомлень: 1723
З нами з: 20 березня 2016, 18:18
Имя: Саша
Звідки: Запорожье
Мой типоразмер: СЖД
Has thanked: 527 times
Been thanked: 513 times

Re: Об'єкти деталізації для макетів

Повідомлення Барбос »

wildTarik писав:.... чи потрібно до моделі релейної шафи додавати окремими деталями дві "ноги"?...
да.
wildTarik писав:... І чи взагалі комусь таке цікаво та в якій кількості?...
Тарас, отличное начинание, классные "финтифлюшки".., с такими детальками макеты будут "оживать".., мне это интересно!
Аватар користувача
Muton
Повідомлень: 3879
З нами з: 11 травня 2015, 23:12
Имя: Вітя
Звідки: Київ
Мой типоразмер: НО
Has thanked: 795 times
Been thanked: 865 times

Re: Об'єкти деталізації для макетів

Повідомлення Muton »

Гарне доповнення для макету! Мені цікаво. Але є одне питання: чим саме друкується? Воно через пару місяців не розкладеться? :oops:
Аватар користувача
wildTarik
Повідомлень: 339
З нами з: 14 серпня 2015, 12:39
Имя: Тарас
Звідки: ст.Стрий Льв.зал.
Мой типоразмер: TT, N
Has thanked: 150 times
Been thanked: 37 times

Re: Об'єкти деталізації для макетів

Повідомлення wildTarik »

Дякую за відгуки, дещо допрацьовую.
Muton писав:Гарне доповнення для макету! Мені цікаво. Але є одне питання: чим саме друкується? Воно через пару місяців не розкладеться? :oops:
Надруковані фотополімерною смолою Anycubic aqua blue. Власник принтера почав користуватися нею 9 місяців тому. Все що надруковано, поки не зіпсувалось. Тільки навмисно (для тесту) залишена на сонці пластина (не пофарбована) через два тижні стала більш крихкою. Я не думаю, що у когось макет буде стояти під прямим сонячним промінням. У такому випадку і фабричні вироби невідомо як себе поведуть.
Герої не вмирають!
=================================
Зображення
Аватар користувача
wildTarik
Повідомлень: 339
З нами з: 14 серпня 2015, 12:39
Имя: Тарас
Звідки: ст.Стрий Льв.зал.
Мой типоразмер: TT, N
Has thanked: 150 times
Been thanked: 37 times

Re: Об'єкти деталізації для макетів

Повідомлення wildTarik »

Нарешті зробив обіцяні фото, правда поки на телефон. Почав мінідіораму в Н0, щоб можна було фотки якісні робити. Колії поки нема, бо я ж ТТшник і в Н0 нічого не маю. Треба буде кусок 25 см придбати. На пофарбування РШ не зважайте, попадалово з грунтовкою. До того ж виявились деякі косяки в самій моделі, тому буде ще допрацьовувати. І ручку дверну я завелику зробив, поспішав :roll: На разі виходить таке. Є сенс продовжувати з іншими анонсованими моделями? Чи робити лише для себе і не заморочуватись з двома масштабами?
IMG_20200927_143221.jpg
IMG_20200927_143425.jpg
IMG_20200927_145030.jpg
Герої не вмирають!
=================================
Зображення
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Об'єкти деталізації для макетів

Повідомлення Arkee »

Тарас, я у тебе замовлю коли час підійде. Дуже крута дрібнота! Світлофори теж цікавлять, але то не зараз ще...
Винт 757
Повідомлень: 478
З нами з: 11 лютого 2020, 19:33
Имя: Виталий
Звідки: Киев
Мой типоразмер: Мой размер ТТ
Has thanked: 93 times
Been thanked: 99 times

Re: Об'єкти деталізації для макетів

Повідомлення Винт 757 »

Непрочитанное сообщение wildTarik » Сегодня, 15:00

До того ж виявились деякі косяки в самій моделі, тому буде ще допрацьовувати. І ручку дверну я завелику зробив, поспішав
Шкаф просто бомба. А за ручку я б не парився. тим паче в ТТ. Це на макро вона завелика а на ТТ макеті да просто очами - в самий раз. А менша може й зливалась зі шкафом.
На разі виходить таке. Є сенс продовжувати з іншими анонсованими моделями? Чи робити лише для себе і не заморочуватись з двома масштабами?
На рахунок двох маштабів не скажу а в ТТ ящикТЯ-2. опора та реле ящик світлофора.Тепер є релейний шкаф. жду ще бочку -Щоб не бігать декілька раз на почту. телефон твій у мене вже є.
Аватар користувача
wildTarik
Повідомлень: 339
З нами з: 14 серпня 2015, 12:39
Имя: Тарас
Звідки: ст.Стрий Льв.зал.
Мой типоразмер: TT, N
Has thanked: 150 times
Been thanked: 37 times

Re: Об'єкти деталізації для макетів

Повідомлення wildTarik »

Це Н0. В ТТ таке саме буде. Бочки є, просто в грунті. Завтра додам фото. По світлофорах у мене в темі про модульний макет є. Щодо готових поки сказати не можу, оскільки сам ще не до кінця освоїв технологію збирання. А деталі окремо можна.
Герої не вмирають!
=================================
Зображення
Винт 757
Повідомлень: 478
З нами з: 11 лютого 2020, 19:33
Имя: Виталий
Звідки: Киев
Мой типоразмер: Мой размер ТТ
Has thanked: 93 times
Been thanked: 99 times

Re: Об'єкти деталізації для макетів

Повідомлення Винт 757 »

Ок. наберу протягом дня.
Аватар користувача
wildTarik
Повідомлень: 339
З нами з: 14 серпня 2015, 12:39
Имя: Тарас
Звідки: ст.Стрий Льв.зал.
Мой типоразмер: TT, N
Has thanked: 150 times
Been thanked: 37 times

Re: Об'єкти деталізації для макетів

Повідомлення wildTarik »

Фотки бочок 200 л в ТТ в грунті. Не придумав в який колір їх фарбувати. Певно, буде синя, зелена і... ну, може якась жовта чи шо і звичайно треба буде загадінг зробити :)
IMG_20200928_223328.jpg
IMG_20200928_223314.jpg
Герої не вмирають!
=================================
Зображення
Аватар користувача
youdmit
Повідомлень: 3046
З нами з: 30 липня 2015, 01:48
Имя: ЮрСанич
Звідки: Київ
Мой типоразмер: H0, H0e
Has thanked: 1430 times
Been thanked: 2600 times

Re: Об'єкти деталізації для макетів

Повідомлення youdmit »

Винт 757 писав:Шкаф просто бомба. А за ручку я б не парився.
Шкаф однозначно хорош! И ручку меньше делать не просто не надо, а нельзя - она полностью потеряется.
Насчёт шкафа на свой макет пока не знаю о соответствии эпохе, а вот на десяток-полтора бочек в Н0 подписываюсь несомненно.
Я сотый раз, опять начну сначала... (А.Макаревич)
Аватар користувача
wildTarik
Повідомлень: 339
З нами з: 14 серпня 2015, 12:39
Имя: Тарас
Звідки: ст.Стрий Льв.зал.
Мой типоразмер: TT, N
Has thanked: 150 times
Been thanked: 37 times

Re: Об'єкти деталізації для макетів

Повідомлення wildTarik »

youdmit писав: Насчёт шкафа на свой макет пока не знаю о соответствии эпохе, а вот на десяток-полтора бочек в Н0 подписываюсь несомненно.
Така релейна шафа вам однозначно не підійде. З натягом, якщо розглядати період переходу від семафорів до світлофорів, то могли би бути ШРШ-4 або ШРШ-6, такі "розпашонки" на 4 дверки. Якщо буде на такі бажаючі, то можна зробити. Юрій Санич, вам бочки актуальні? Просто готуємо друк в ТТ - можна і ваше разом зробити. Не фарбована вийде 17 грн.
Герої не вмирають!
=================================
Зображення
Аватар користувача
youdmit
Повідомлень: 3046
З нами з: 30 липня 2015, 01:48
Имя: ЮрСанич
Звідки: Київ
Мой типоразмер: H0, H0e
Has thanked: 1430 times
Been thanked: 2600 times

Re: Об'єкти деталізації для макетів

Повідомлення youdmit »

wildTarik писав:Юрій Санич, вам бочки актуальні?
Далее в ЛС.
Я сотый раз, опять начну сначала... (А.Макаревич)
Sergej
Повідомлень: 261
З нами з: 16 лютого 2020, 12:37
Имя: Sergej
Звідки: Киев
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 8 times
Been thanked: 57 times

Re: Об'єкти деталізації для макетів

Повідомлення Sergej »

Приветствую,

хотел бы приобрести 10 штук РШ ( которые на фото) в масштабе ТТ.

Ещё есть в наличии?
Если да, то дальнейший разговор о сделке в личку.

И ещё высказать свои наблюдения по релейным шкафам:
уже пол-года изучаю через окно электрички релейные шкафы на перегоне Киев-Фастов.
Пришёл к выводу, что стандартизацией и централизованной заменой и снабжением этих шкафов всё не очень просто.
По-крайней мере, на этом перегоне ЮЗЖД.

Более-менее типовыми оказали вот эти два шкафа ( см. фото)
Относительно ручек на шкафах, то на большинстве шкафов они отсутствуют.
Вкладення
IMG_20200711_160010.jpg
Sergej
Повідомлень: 261
З нами з: 16 лютого 2020, 12:37
Имя: Sergej
Звідки: Киев
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 8 times
Been thanked: 57 times

Re: Об'єкти деталізації для макетів

Повідомлення Sergej »

Там был вопрос от желающих приобрести ШРШ-6 в ТТ.
Я один из таких желающих.
Хотел бы приобрести 10 шт.
Аватар користувача
wildTarik
Повідомлень: 339
З нами з: 14 серпня 2015, 12:39
Имя: Тарас
Звідки: ст.Стрий Льв.зал.
Мой типоразмер: TT, N
Has thanked: 150 times
Been thanked: 37 times

Re: Об'єкти деталізації для макетів

Повідомлення wildTarik »

Щодо ШРШ-6, то якщо буде достатня кількість бажаючих (хоча б на 20-30 шаф, то зробити не проблема). На фашому фото, та шафа, що на задньому плані - ШРШ-4 (чотиридверна). На її базі можна і батарейну шафу зробити. На передньому плані ШРУ-М, вони без ручок. Тобто, ручка там знімна і її електромеханік СЦБ носить із собою. А звичайні ШРУ йдуть з ручками. Я думаю, якщо не робити повноцінну копію якогось переїзду чи станції, то достатньо мати елементарний набір - релейна і батарейна шафи. Про ціни - відповів вам в приват.

Було б добре, якби можна було редагувати перше повідомлення. Там, разом з картинками і ціни би додали.
Герої не вмирають!
=================================
Зображення
Відповісти

Повернутись до “Моделі своїми руками”