Конверсії від Arkee

Апгрейд та конверсії
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Конверсії від Arkee

Повідомлення Arkee »

Апгрейд "Нохаба" від Zeuke/BTTB

Доброго дня усім форумчанам, зустрічайте новачка. Так повелося що став я ТТ-шником, а як я ним став то трохи інша історія. Тепер по темі - попався мені якось Нохаб М61-001 від Zeuke у рідній коробці з інструкцією. Усе вказувало що коробка таки його рідна - величезні діоди до лампочок, напис Zeuke на моторі, колеса з білого металу та без гумових бандажів - все вказувало на початок 70-х років. Але було одне "але" - рама була чорна. Хто знає - ці моделі випускалися на рамі з сірого пластику. Плюс рама ця мала серйозний прогин посередині. Тим не менше, цю модель я беріг як рідкісний оригінал, хоча бажання пофарбувати раму періодично виникало. Так продовжувалося до того часу, поки донька не входила коробку та тепловоз не випав на підлогу:(... Внаслідок падіння рама остаточно тріснула. Тому було вирішено розібрати локомотив та провести ремонт рами, заодно її пофарбувавши, що й було спочатку зроблено. Але перелом проходив якраз через пази по центру, у які вставляється роздаточний редуктор, він ставав з перекосом і це негативно позначалося на ходових якостях. Тоді я вирішив, що раз оригінал уже не вийде, зробити просто красивий Нохаб, який би більш точно відповідав оригіналу. На щастя, у мене була запасна рама.
Тепер про особливості моделей Zeuke/BTTB. ТТ-шники знають, у багатьох з них буферний брус виготовлений заодно з візком. Це зроблено для кращого проходження кривих, однак дуже спотворює зовнішній вигляд моделі. Тому я вирішив перенести буферні бруси на раму, де їм і місце. Бруси були акуратно, за допомогою гарячого ножа, зрізані з візків, також зпиляні ребра жорсткості майже до самого мітельника, це необхідно для того щоби візок вільно повертався і потім приклеєні до рами. На одній стороні брус приклеївся з мінімальним перекосом, я вже не хотів відривати то просто додав шпаклівкою висоти щоби не було щілини між ним та верхом корпусу. Зашпаклював паскудною шпаклівкою від "Хоми", задув з балону грунтом та саітло-сірим. Встановив, орієнтуючись по фото прототипу, імітації гвинтової стяжки та рукавів з набору рокомашки. Тепер зчепки - в мене був комплект зчепок для Нохаба від Тілліга, вони ідеально обходять мітельник, але шахти у мене ясна річ немає. Вихід був такий: в торець візка була вклеєна БТТБшка гайка в (як на приводах стрілок) в пластику, до якої через болт кріпиться L-подібний металевий кронштейн, до якого і приклеєна зчепка. В результаті зовнішній вигляд моделі став значно більше відповідати оригіналу, зчепка робоча, хід у моделі м'який і досить тихий, ну це завдяки змазці. Фото додаються:
Вкладення
IMG_3.jpg
IMG_3.jpg (9.4 Кіб) Переглянуто 5203 разів
IMG_5.jpg
IMG_4.jpg
IMG_2.jpg
IMG_1.jpg
Востаннє редагувалось 03 серпня 2020, 13:58 користувачем Arkee, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Muton
Повідомлень: 3879
З нами з: 11 травня 2015, 23:12
Имя: Вітя
Звідки: Київ
Мой типоразмер: НО
Has thanked: 795 times
Been thanked: 865 times

Re: Апгрейд "Нохаба" від Zeuke/BTTB

Повідомлення Muton »

Приветствую на форуме! ;)
Насколько понял, изначально метельник выглядел как-то так:
Нохаб.jpg
Ваш вариант явно лучше, по-моему, все аккуратно вышло.
Так повелося що став я ТТ-шником, а як я ним став то трохи інша історія.
Люблю такие истории :roll: Даже тему создавал соответствующую:
viewtopic.php?f=36&t=106
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Апгрейд "Нохаба" від Zeuke/BTTB

Повідомлення Arkee »

Muton писав:Приветствую на форуме! ;)
Насколько понял, изначально метельник выглядел как-то так:
Нохаб.jpg
Ваш вариант явно лучше, по-моему, все аккуратно вышло.
Так повелося що став я ТТ-шником, а як я ним став то трохи інша історія.
Люблю такие истории :roll: Даже тему создавал соответствующую:
viewtopic.php?f=36&t=106
Так, саме так і воно і є в оригіналі. Бо інакше в кривих скидувало вагон. А історія як я став ТТ-шником полягає в тому, що коли я у старших класах прийшов на барахолку і побачив у мужика 2-осний вагон та два куска колії з МЕТАЛЕВИМИ рельсами, які я купив, вони виявилися ТТ-шними :D . Потім була "Людмила" від БТТБ (теж ще та крякозябра), коштувала цілих 70 грн (2002 рік), яку я ковиряв та вгробив, довго мріяв про іншу, купив, погрався, закинув і.т.п. Мнше з тим, скоро почну тему по макету, там і розпишу.
П.С. Той перший вагон досі в мене. Єдине що залишилось з першого мого складу.
Аватар користувача
Stinky
Супермодератор
Повідомлень: 5902
З нами з: 16 травня 2015, 01:19
Имя: Дионисий
Звідки: Kiew
Мой типоразмер: Н0
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 2103 times
Контактна інформація:

Re: Апгрейд "Нохаба" від Zeuke/BTTB

Повідомлення Stinky »

Приветствую на форуме!
Мне изначально не нравились эти выворотные буферные брусы у ВТТВ ,хотя сами модели
очень хороши для своего времени.У вас после переделки сцепка Тиллиг не цепляет
за шланги?
Зображення
Аватар користувача
youdmit
Повідомлень: 3044
З нами з: 30 липня 2015, 01:48
Имя: ЮрСанич
Звідки: Київ
Мой типоразмер: H0, H0e
Has thanked: 1429 times
Been thanked: 2589 times

Re: Апгрейд "Нохаба" від Zeuke/BTTB

Повідомлення youdmit »

Вид модели безусловно выигрышный. Настораживает близость шлангов к сцепке.
Я сотый раз, опять начну сначала... (А.Макаревич)
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Апгрейд "Нохаба" від Zeuke/BTTB

Повідомлення Arkee »

Stinky писав:Приветствую на форуме!
Мне изначально не нравились эти выворотные буферные брусы у ВТТВ ,хотя сами модели
очень хороши для своего времени.У вас после переделки сцепка Тиллиг не цепляет
за шланги?
Ні, там залишається 1,5-2мм, нічого не зачіпає, навіть на 286 радіусі. Це зчепка типу "сільодка", а неї вісь низька. А от якщо колхозити петлю бттб то так, зачіпало б. До речі, щоби не заморочуватись з перехідним вузлом, можна просто приклеїти зчепку до кришки візка. Просто як двері, результат той самий, тільки незнімна. Ну хіба мати запасну кришку.
Винт 757
Повідомлень: 478
З нами з: 11 лютого 2020, 19:33
Имя: Виталий
Звідки: Киев
Мой типоразмер: Мой размер ТТ
Has thanked: 93 times
Been thanked: 99 times

Re: Апгрейд "Нохаба" від Zeuke/BTTB

Повідомлення Винт 757 »

Привіт колезі по маштабу. Тюнінг моделі вдався-вийшло "гуд"
Arkee » 38 минут назад
Ні, там залишається 1,5-2мм, нічого не зачіпає, навіть на 286 радіусі. Це зчепка типу "сільодка", а неї вісь низька. А от якщо колхозити петлю бттб то так, зачіпало б. До речі, щоби не заморочуватись з перехідним вузлом, можна просто приклеїти зчепку до кришки візка. Просто як двері, результат той самий, тільки незнімна. Ну хіба мати запасну кришку.
Це ж тепер до нього тільки нові вагени чіпляти -ВТТБ не вийде. "Риба івасі" потребуе динамічний механізм - інакше е ризик скидання вагонів з рейок в кривих
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Апгрейд "Нохаба" від Zeuke/BTTB

Повідомлення Arkee »

Винт 757 писав:Привіт колезі по маштабу. Тюнінг моделі вдався-вийшло "гуд"
Це ж тепер до нього тільки нові вагени чіпляти -ВТТБ не вийде. "Риба івасі" потребуе динамічний механізм - інакше е ризик скидання вагонів з рейок в кривих
Дякую! "Риба івасі" - круто звучить :) Насправді з 4-осними вантажними вагонами БТТБ (рефрежиратори, цистерни) проходить без жодних проблем різні стрілочні конфігурації на рідному П-образі. З довгобазними пасажирськими вагонами іноді виникають проблеми на з'їздах, де розковбашує рухомий склад в різні сторони і ходів зчепки навіть динамічної на Тілліговському РІЦі малувато. По кільці ж бігає без проблем. А система БТТБ суто з практичної точки зору на мою думку навіть краща - поворот візка плюс поворот зчепки в гнізді і заклинювати нема чому. На новому макеті буле лежати профіль з більшими радіусами і цих проблем думаю не буде.
Аватар користувача
Muton
Повідомлень: 3879
З нами з: 11 травня 2015, 23:12
Имя: Вітя
Звідки: Київ
Мой типоразмер: НО
Has thanked: 795 times
Been thanked: 865 times

Re: Апгрейд "Нохаба" від Zeuke/BTTB

Повідомлення Muton »

Arkee писав: На новому макеті буле лежати профіль з більшими радіусами і цих проблем думаю не буде.
Я так розумію, що є "старий" макет? :roll: Було б цікаво подивитись, якщо покажете :oops: Зазвичай в наших умовах макет треба "вписувати" в невелику площу після завзятого двобою з родичами, що мешкають разом з моделістом :P Іноді цікаві рішення трапляються, можна і собі підгледіти.
Винт 757
Повідомлень: 478
З нами з: 11 лютого 2020, 19:33
Имя: Виталий
Звідки: Киев
Мой типоразмер: Мой размер ТТ
Has thanked: 93 times
Been thanked: 99 times

Re: Апгрейд "Нохаба" від Zeuke/BTTB

Повідомлення Винт 757 »

Muton » 6 минут назад
Я так розумію, що є "старий" макет? :roll: Було б цікаво подивитись, якщо покажете :oops: Зазвичай в наших умовах макет треба "вписувати" в невелику площу після завзятого двобою з родичами, що мешкають разом з моделістом :P Іноді цікаві рішення трапляються, можна і собі підгледіти.
В ТТшки перевага в тому що двобій з родичами в 2 рази менший та коротший ніж в НО. А на рахунок "підгледіти" - то да . іноді цікаве рішення може підкинути новий варіант або нову більш цікавішу ідею.
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Апгрейд "Нохаба" від Zeuke/BTTB

Повідомлення Arkee »

Так отож :( А ще якщо знають скільки воно коштує... Є макет, недороблений бо я вирішив що краще зробити нормальний, аніж витрачати сили та кошти на доведення цього, який є реальним прикладом як не треба будувати макети. Мої в неділю їдуть до тещі на три тижні, тож тоді і почну, буде тема і там і старий згадаю ;)
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Апгрейд "Нохаба" від Zeuke/BTTB

Повідомлення Arkee »

Вчора ремоторизував модель - старий двигун став чомусь коротити, запасні є та руки чухались поставити якийсь прогресивніший. Стримувало те, що мотор який у мене в нявності якби не до кінця мій... Втім, наважився, зробив його легкознімним в разі чого. Результатом задоволений, пре як треба що на великих, що на малих значеннях. Далі буде 8-)
Вкладення
IMG_1020-1.JPG
IMG_1018-1.JPG
IMG_1016-1.JPG
IMG_1015-1.JPG
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Конверсії від Arkee

Повідомлення Arkee »

Після "Нохаба" М61, якого я описував отут viewtopic.php?f=45&t=1561 прийшла черга електровоза Е11. Хочу до речі попросити адміністрацію форуму об'єднати дві теми у одну, щоби не засмічувати форум купою різних тем, якщо я і далі щось буду перепилювати. Отже, дістався мені уже трохи потяганий електровоз Е11 від Zeuke у рідкісній лівреї де оранжевий верх та чорний низ. Вони як правило ішли або повністю оранжеві, або з чорним низом і зеленим верхом, такий же окрас як у мене, випускався лише пару років на початку 70-х якщо я не помиляюсь. Однак я все ж вирішив піддати його конверсії. Суть її все так ж - перенос буферних брусів на корпус та "колхоження" зчепних пристроїв. Буферні бруси зрізав гарячим ножем та потім обпилював оплавлені краї - пластик твердий та крихкий, скальпель не візьме, скоріше поламаєш деталь. Також треба трішки підрізати раму з торців щоби корпус з приклеєними брусами сідав на своє місце.
Щодо самих буферних брусів - був зрізаний мітельник майже до рівня буферів. Виробник зобразив модель ранніх серій, де мітельник був присутній, тоді як на пізніших та доживших до наших днів електровозах він відсутній. Сучасні виробники, Tillig та Kuehn також випускають модель цього лока без мітельника. Завдяки цьому стало можливим приклеїти на кришку візка з торця повноцінну шахту NEM та не городити колхоз як у М61. Нижню кромку брусів обклеїв смужками модельного пластику та зашкалював, також смужку наклеїв на торець щоби наростити довжину. На відміну від Нохаба, гальмівними шлангами вирішив поки не заморочуватися, поставив просто гак та буфери, висвердлив сходинки під дверима. Останні мені не дуже вийшли, як в принципі і рівність "скул", але там я згодом планую зробити драбинки у кабіну, тож вони трохи прикриють. Механіка та двигунастокові, тільки збірна солянка з різних донорів. Загалом агрегат шумний, ну як уже є.
Вкладення
IMG_20210416_090308_1.jpg
IMG_20210416_090311_1.jpg
Востаннє редагувалось 16 квітня 2021, 15:33 користувачем Arkee, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення Arkee »

А так виглядає оригінал БТТБ та сучасна модель цього лока від Kuehn
Вкладення
31630.jpg
_vyr_6178_IMG_0823.jpg
Аватар користувача
Олег
Повідомлень: 1430
З нами з: 01 листопада 2015, 11:53
Имя: Олег
Звідки: Александрия Египет
Мой типоразмер: Н0
Has thanked: 221 times
Been thanked: 100 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення Олег »

Как-то тоже над этим думал, а Вы воплотили в жизнь ;)
Делай с нами, делай как мы, делай лучше нас .
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення Arkee »

Олег писав:Как-то тоже над этим думал, а Вы воплотили в жизнь ;)
До речі, на кробці Zeuke зображена модель Е11 без мітельника та з імітацією драбин під дверима. У каталозі Zеuke за 1967-68 роки теж вони є, плюс номер 015, а на серійних моделях ужо 022. Цікаво, чому в серію пішов у такому вигляді, у якому ми його знаємо...
Вкладення
013.jpg
12big.jpg
Аватар користувача
Stinky
Супермодератор
Повідомлень: 5902
З нами з: 16 травня 2015, 01:19
Имя: Дионисий
Звідки: Kiew
Мой типоразмер: Н0
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 2103 times
Контактна інформація:

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення Stinky »

Arkee писав:А так виглядає оригінал БТТБ та сучасна модель цього лока від Kuehn
Старый Цойке и ВТТВ существенно подпортили мне впечатления от их продукции именно
локомотивами и вагонами с щелями и выворачивающимися буферными брусами.Это ужасно!
Ведь можно же было сделать по нормальному... :?
Зображення
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення Arkee »

Stinky писав:
Arkee писав:А так виглядає оригінал БТТБ та сучасна модель цього лока від Kuehn
Старый Цойке и ВТТВ существенно подпортили мне впечатления от их продукции именно
локомотивами и вагонами с щелями и выворачивающимися буферными брусами.Это ужасно!
Ведь можно же было сделать по нормальному... :?
Теж про це думав - вважаю що таке рішення було цілком прийнятним для кінця 50-х - початку 60-х років, коли були розроблені перші моделі Цойке, а далі ніхто уже не міняв налагоджений технологічний процес - і так куплять. Хоча на установчій партії електровоза Е499 зчепка та брус були на корпусі, але в кривих тоді скидало вагон і їх перенесли на візки. Ну й бажання уніфікувати моделі теж не надавало деяким з них точності - чого вартує тільки бттб-шна нохабо-люська. Втім, такі моделі як електровози Е94, паровози БР81, 86, 56, ранні 2-осні вагони з відлитою окремим вузлом імітацією рами та гальмівного обладнання і досі тримають марку.
Фото - Е499 з установчої партії
П.С. почав роботу над 2ТЕ116 на шасі того ж 130-го БТТБ з використанням елементів з 3Д принтера. Донор з пізніх випусків і якість пластику - ну такоє, інформація про падінні якості моделей у останн іроки існування БТТБ схоже підтверджується.
Вкладення
e499erste1.jpg
Аватар користувача
burbon
Супермодератор
Повідомлень: 1572
З нами з: 04 травня 2015, 09:29
Имя: Igor
Звідки: Kyiv, Ukraine
Мой типоразмер: TT, Z, H0e
DIGITAL DCC/mfx
Ремонт, обслуживание и оцифровка моделей Z, N, TT, H0, 1, G
Has thanked: 162 times
Been thanked: 632 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення burbon »

Arkee писав:До речі, на кробці Zeuke зображена модель Е11 без мітельника та з імітацією драбин під дверима. У каталозі Zеuke за 1967-68 роки теж вони є, плюс номер 015, а на серійних моделях ужо 022. Цікаво, чому в серію пішов у такому вигляді, у якому ми його знаємо...
Смею выдвинуть предположение, что за основу этой иллюстрации взята модель в Н0 с корректировкой сцепок. Ведь модель Е11/Е42 для Zeuke разрабатывал Gutzold. Если мне не изменяет память то на брюхе этих моделей есть логотип.
Лучше много раз по разу, чем ниразу много раз...
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення Arkee »

burbon писав:
Arkee писав:До речі, на кробці Zeuke зображена модель Е11 без мітельника та з імітацією драбин під дверима. У каталозі Zеuke за 1967-68 роки теж вони є, плюс номер 015, а на серійних моделях ужо 022. Цікаво, чому в серію пішов у такому вигляді, у якому ми його знаємо...
Смею выдвинуть предположение, что за основу этой иллюстрации взята модель в Н0 с корректировкой сцепок. Ведь модель Е11/Е42 для Zeuke разрабатывал Gutzold. Если мне не изменяет память то на брюхе этих моделей есть логотип.
Абсолютно вірно, Gutzold. Там і "улюблена" всіма моделістами трансмісія присутня. Ще й колеса криві. Але їздить.
Відповісти

Повернутись до “Доопрацювання серійних моделей”