Конверсії від Arkee

Апгрейд та конверсії
Аватар користувача
burbon
Супермодератор
Повідомлень: 1572
З нами з: 04 травня 2015, 09:29
Имя: Igor
Звідки: Kyiv, Ukraine
Мой типоразмер: TT, Z, H0e
DIGITAL DCC/mfx
Ремонт, обслуживание и оцифровка моделей Z, N, TT, H0, 1, G
Has thanked: 162 times
Been thanked: 632 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення burbon »

Arkee писав:Абсолютно вірно, Gutzold. Там і "улюблена" всіма моделістами трансмісія присутня. Ще й колеса криві. Але їздить.
Ну не знаю, у меня были три модели этого лока: два красно-оранжевых E11 и BR211 производства ВТТВ и зеленый E42 поздний Zeuke. У всех трех колеса были абсолютно ровные, без виляний.
Кстати, кинематика была превосходной! Возможно я ошибаюсь но именно в Е11/Е42 и Е499/ЧС1 возможно впервые для моделей была применена кинематика с прямыми карданными передачами на две тележки от одного двигателя. Вот не знаю кто раньше вышел, они или V100/BR110 Gutzold/Piko в Н0?
Лучше много раз по разу, чем ниразу много раз...
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення Arkee »

Дана модель вперше з"явилася у каталозі Цойке 1967-68 років, а електровоз Е499 з аналогічною трансмісією у 1966-67. Щодо мого - на його рідних візках обламалися язички, що фіксують вісь у рамі, плюс від старості на одному колесі випав бандаж, а решту прокручавалися на осях. Колеса ще старого типу, зі стальними бандажами. Я їх поклеїв, але треба до пуття довести, а їздить він на візках від ЧС-1 пізнього випуску. Там колесо гуляло з самого початку, я до них не лазив, а сам лок виглядав малокатаним. Також Е11 БТТБ який я продавав теж чомусь трясло, я його мало ганяв, він довго не затримався у мене. А ще один, що був раніше - той добре їздив.
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення Arkee »

Глибока конверсія 130-го від БТТБ у 2ТЕ116. Поки лише перепил рами та примірка. Кузов та бак робив не я, матеріал - фотополімер. Кузов чорновий, у зеленому грунті.
Вкладення
0-02-0a-c29e7fe59c57e1f04a0ab80331257570da74c4085a18528bc2a4a853781ff6d6_b56bee17_4dc99052.jpg
Аватар користувача
youdmit
Повідомлень: 3045
З нами з: 30 липня 2015, 01:48
Имя: ЮрСанич
Звідки: Київ
Мой типоразмер: H0, H0e
Has thanked: 1430 times
Been thanked: 2591 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення youdmit »

Arkee писав:Глибока конверсія...
А где тут, собственно, конверсия?
Это модель тепловоза 2ТЭ116. В качестве донора ходовой части использована модель BR130 производства BTTB.
Полагаю, такое описание более соответствует реальному положению вещей... :roll:

А почин хороший! И вообще отрадно, что в ТТ наметилась очень заметная тенденция развития. На нашем форуме, в частности.
Я сотый раз, опять начну сначала... (А.Макаревич)
Аватар користувача
artem_b
Повідомлень: 361
З нами з: 27 лютого 2017, 17:44
Имя: Artem
Звідки: Київ
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 95 times
Been thanked: 215 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення artem_b »

Хороший задел! А корпус чьего производства?
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення Arkee »

artem_b писав:Хороший задел! А корпус чьего производства?
З корпусом довга історія. Його спроектував та надрукував один знайомий чувак, який хоча і має деяку колекцію в ТТ, але активно моделізмом не займається. Почалось з того, що я запитав, чи зможе він надркувати мені корпус 2ТЕ116 під ходовку БТТБ. Чувак загорівся, при чім вирішив робити повністю свій локомотив з нуля, в тому числі ходовку. Під то діло навіть фотополімерника купив, бандажів наточити замовив (але реборда там завелика вийшла), купив 5 движків, шестерні. Проект він таки зробив і пробний екземпляр зібрав, але тут вперлися у неможливість зробити адекватні корпуси редукторів на звичайному 3Д принтері... Поки думали що і куди, у чувака народився син і до проекту він охолов... Я випросив у нього пару пробних корпусів з двигунами та набір для редукторів для експериментів, але врешті вирішив поки що повернутися до першої задумки на шасі 130, тим більше що я успішно вживив у Нохаба движок, який той купив і мені подобається як той їздить. З шасі бттб не обійдешся без певної кількості компромісів, але вони загалом незначні. В подальшому буду просити автора проекту таки намалювати ряд вузлів, змінених під цей варіант, а поки що буду пиляти, клеїти і шпаклювати з того що є... На фото - не злетівший (поки що я надіюсь) проект.
Вкладення
IMG_20191117_162759_154.jpg
Аватар користувача
Stinky
Супермодератор
Повідомлень: 5902
З нами з: 16 травня 2015, 01:19
Имя: Дионисий
Звідки: Kiew
Мой типоразмер: Н0
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 2104 times
Контактна інформація:

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення Stinky »

Как для напечатанной машина очень качественно получилась.Хорошо что не забыта и
работа продолжается. ;)
Зображення
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення Arkee »

Сьогодні "Фантомас" поїхав. Загалом непогано, тільки на малому ходу трясе через криво зроблений первинний вал (не було у мене валів старого зразка з конусоподібним еластичним звуженням, що гасить коливання), але то таке, в майбутньому це питання вирішу. І загалом, пластик на пізніх екземплярах жахливої якості, я його стругав тупим скальпелем, тоді як на зламаній посередині рамі Цойке, яку припас для каталки, у тому ж місці скальпель залишив лише подряпини. Трансмісія збірна солянка з різних локів, візки рідні, від того ж донора, що і рама. Загалом корчувато вийшло, однак міцно і зовні не видно. Раму усилював пластиком від карток, люблю цей матеріал коли треба робити щось, що несе навантаження - тонкий, еласитичий і при цьому дуже міцний. Бак приклеєний, у ньому біля 20 грам свинцевого вантажу з боків. По геометрії - корпус та бак зроблені по кресленнях, на корпусі правда є помилка з розміщенням дверей на лівому боці, однак все рівно треба новий друкувати. По візках - у бттб міжосьова відстань більша на 2,5мм аніж має бути. 3 та 4 осі виставлені відносно кузова рівно, тоді як 1 та 6 випирають в торцях на тих же 2,5мм. При тому, довжина кришок візків у бттб коротша, аніж має бути. По висоті - прийшлося трохи підняти кузов та бак на рамі, 2ТЕ116 досить високий лок, при посадці кузова на висоту рами бттб, бак лягав на рельси.
Вкладення
IMG_20210426_094649_1.jpg
IMG_20210426_102055_1х.jpg
Востаннє редагувалось 26 квітня 2021, 11:00 користувачем Arkee, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення Arkee »


П.С. вибачайте за срач на макеті, побудова а процесі :oops:
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення Arkee »

Трохи поприклеював підкузовне обладнання на раму 116-го. Зрізав надруковане фотополімером з пробного варіанту оригінального проекту та клеїв на БТТБшну. Ще треба трохи корекції. Також вклеїв одну шахту НЕМ, тест на поїздну роботу пройдений успішно.
Вкладення
IMG_20210514_114213_1.jpg
IMG_20210514_114227_1.jpg
IMG_20210514_114235_1.jpg
Аватар користувача
Muton
Повідомлень: 3879
З нами з: 11 травня 2015, 23:12
Имя: Вітя
Звідки: Київ
Мой типоразмер: НО
Has thanked: 795 times
Been thanked: 865 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення Muton »

Добре виходить, чекаю на пофарбований ;)
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення Arkee »

Muton писав:Добре виходить, чекаю на пофарбований ;)
Дякую! Треба новий корпус, на цьому присутня груба помилка :(
Винт 757
Повідомлень: 478
З нами з: 11 лютого 2020, 19:33
Имя: Виталий
Звідки: Киев
Мой типоразмер: Мой размер ТТ
Has thanked: 93 times
Been thanked: 99 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення Винт 757 »

Непогано виходить. А якщо кузов мінять - то на цьому можна сміло потренуватись, а потім пустить на "металолом" - Буде непоганий декор для макета.
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення Arkee »

Беручись за "Фантомаса" зразу вирішив що бочини візків мінятиму - надто вже унилі оригінальні бттб-шні. Серед заготовок оригінального проекту (назвемо далі його "Проект Фалькона" по ніку автора) знайшлась одна, друкована з поліетилену, на відміну від фотополімеру досить міцна. З неї зрізав бочини та наклеїв на корпус переднього візка. Оскільки бочини були зроблені по кресленнях, а у бттб міжосьова відстань не співпадає, колісні центри втекли, але на щастя, цього не дуже помітно. Особливо якщо візок буде чорним.
Вкладення
IMG-ffcc1941f87de08fd4b1329214aad555-V.jpg
IMG-c81b7b126c894281115a58b32591febc-V.jpg
IMG-de40d6e5e7090ae0c7981c4f823c819b-V.jpg
IMG-0a89e055310f6a5f8bd9b682ecc343e4-V.jpg
IMG-79c30257db082f616004aef47997537b-V.jpg
rembo-tt
Повідомлень: 53
З нами з: 19 серпня 2017, 19:46
Имя: Вадим
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення rembo-tt »

Слідкую за темою, так, як в проекті теж "Фантомас". Тож, маю для Вас рекомендацію, встановити КП в належне місце, а на валу змістити "черв'яки" під шестерні КП.
Аватар користувача
artem_b
Повідомлень: 361
З нами з: 27 лютого 2017, 17:44
Имя: Artem
Звідки: Київ
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 95 times
Been thanked: 215 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення artem_b »

По опыту могу сказать, оно того не стоит. Разница межосевого не так заметна, а возни с перестановкой крайних осей примерно на миллиметр будет много. Тем более, у БТТБ может быть разное качество пластика. Иногда он режется и пилится легко, а иногда начинает чуть ли не крошиться. Конечно, если есть время и желание, то нет ничего невозможного :)
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення Arkee »

Дякую, приємно коли моя тема комусь цікава. Щодо зміщення міжосьової відстані - теж про таке думав, але на даний момент моїх навичок для цього недостатньо, тим більше пластик у цього екземпляра - кака, латунь до речі теж - дуже м'яка, я поправляв загнутий кінець витка на черв'яку тонкою викруткою. Тим не менше, ходові якості досить хороші стали після заміни коліс, тому нарушати цей "фен шуй" не хочеться. Як варіант, якщо є можливість робити деталі на 3Д принтері, можна зробити візок по схемі бттб, але з правильною відстанню, або навпаки - підігнати бочини візків під існуючий. Останній варіант я розглядав, думав автора просити, оскільки сам з моделюванням ЗД не дружу, але приставив існуючу і воно не так вже й погано. Особливо якщо колеса теж у чорний пофарбувати.
П С. При наклеюванні бочин на цей візок треба задню частину трохи задирати верх, оскільки він має особливість - під навантаженням зад просідає нижче, аніж перед. Кріплення бочин я ще буду підсилювати.
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення Arkee »

Артем, як там до речі Ваш ТЕП10? Бо тема цікава і заглохла :(
Аватар користувача
Muton
Повідомлень: 3879
З нами з: 11 травня 2015, 23:12
Имя: Вітя
Звідки: Київ
Мой типоразмер: НО
Has thanked: 795 times
Been thanked: 865 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення Muton »

artem_b писав:По опыту могу сказать, оно того не стоит. Разница межосевого не так заметна, а возни с перестановкой крайних осей примерно на миллиметр будет много.
Да, и можно ухудшить ходовые качества, потому лучше сначала "на кошках потренироваться" (с) ;)
Треба новий корпус, на цьому присутня груба помилка :(
А что там не так? Не вкурил сходу :oops:
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Конверсії від Arkee

Повідомлення Arkee »

Muton писав:
Треба новий корпус, на цьому присутня груба помилка :(
А что там не так? Не вкурил сходу :oops:
На лівій стороні корпуса дверка зроблена симетрично правій, тоді як в оригіналі вона зміщена дозаду.
Відповісти

Повернутись до “Доопрацювання серійних моделей”