Моя перша епоха в H0

У когось на полиці, у когось по коробках, але це те, що близько до серця і тішить око!
Savenko
Повідомлень: 101
З нами з: 17 жовтня 2019, 15:34
Имя: oleksandr.savenko
Мой типоразмер: H0, H0e
Has thanked: 86 times
Been thanked: 83 times

Моя перша епоха в H0

Повідомлення Savenko »

Так сталось, що мій інтерес до залізниці і моделей почався з вузькоколійок. І цю тему я сподіваюсь підняти дещо пізніше. Але якось інтерес плавно перейшов на першу епоху, при чому строго до Першої Світової. Не в останню чергу такому вибору послужили історії про Східний Експрес та інші трансєвропейські люксові поїзди. Як на мене це вельми яскравий період в історії залізниці. Звісно далі було не менш цікаво, але ))).

Хочу почати представлення моєї невеличкої підбірки з паровоза Roco S3/6 (артикул 63360). Ця модель прибула до мене першою. В дорозі вона сильно постраждала, чи то митниця, чи то Нова Пошта. Тепер цього не дізнатись. Але вдалось придбати усі деталі у виробника і руками нашого спільного колеги, чудового спеціаліста, модель була доведена до стокового вигляду, оцифрована, озвучена і обладнана димогенератором. Катаю я моделі лише по підлозі, по овалу з третім радіусом від Roco, тому оцінювати ходові якості не буду. Але за рахунок оцифровки, плавний старт, малий хід присутні, тому я тільки тішусь.

Зображення

Перш ніж придбати цю модель, я довго читав про баварські швидкісні паровози, шукав інформацію, чи дійсно вони отакі сині були. Справді, для всесвітньої виставки у Брюсселі 1910 року був виготовлевний і пофарбований один S3/6 в темносиній колір. Чи довго він таким залишався, німецька вікіпедія не знає. Номер, як на диво, співпадає.
Востаннє редагувалось 17 лютого 2021, 09:10 користувачем Savenko, всього редагувалось 1 раз.
Savenko
Повідомлень: 101
З нами з: 17 жовтня 2019, 15:34
Имя: oleksandr.savenko
Мой типоразмер: H0, H0e
Has thanked: 86 times
Been thanked: 83 times

Re: Моя перша епоха в H0

Повідомлення Savenko »

Наступним до мене приїхав S2/6 (40254) від Brawa. Багато читав, як люблять цього виробника, за що його люблять і т.д., але вельми подобається прототип. При чому шукав для колекції у лівреї залізних доріг землі Пфальц, де цей паровоз водив швидкісні поїзди з 1907 по 1920 чи 1922 роки. Тобто в мою концепцію першої епохи якраз до війни вписується ідеально. Теж оцифрований, озвучений, обладнаний димогенератором. Купив його без однієї детальки, а одну сам відламав. Тепер чекаю нагоди замовити їх з Брави. Їздить гарно, може не так плавно стартує як вищезгаданий S3/6, але мені вельми подобається.

Зображення
Savenko
Повідомлень: 101
З нами з: 17 жовтня 2019, 15:34
Имя: oleksandr.savenko
Мой типоразмер: H0, H0e
Has thanked: 86 times
Been thanked: 83 times

Re: Моя перша епоха в H0

Повідомлення Savenko »

А потім прийшов вірус, і все завмерло навкруги. Майже рік в Мюнхені чекали свого часу два паровози:

Brawa 0640 вюртембергський паровоз серії AD

Зображення

та кайзерівсько-королівський (австро-угорський) Roco 43330 Rh310.23

Зображення

Обидва поки що аналогові. AD уже покатав по овалу, розумію, що оцифровка та озвучка просто маст. 310.23 поки не чіпав, лише витяг з коробки. За неперевіреною інформацією від продавця він перероблений на аналог з цифри. На всякий випадок хай почекаю своєї черги до майстра. В строгому розумінні 310.23 не перша епоха: модель відображає музейний екземпляр. Але в музеї він йому повернули первісний вигляд, тому я визнав його годящим для моєї колекції. Десь читав що тендер з таким номером причепили до нього у 1915, але раз закривши на таке очі, закрию і вдруге. Сам прототип 1911 року випуску.
Аватар користувача
Muton
Повідомлень: 3879
З нами з: 11 травня 2015, 23:12
Имя: Вітя
Звідки: Київ
Мой типоразмер: НО
Has thanked: 795 times
Been thanked: 865 times

Re: Моя перша епоха в H0

Повідомлення Muton »

Красотаааа! :o
Не моя эпоха, но не могу не восхитится изяществом паровозов... А вагоны есть в коллекции, с чем катаете этих красавцев? Наверное, какой-то экспресс :roll:
Savenko
Повідомлень: 101
З нами з: 17 жовтня 2019, 15:34
Имя: oleksandr.savenko
Мой типоразмер: H0, H0e
Has thanked: 86 times
Been thanked: 83 times

Re: Моя перша епоха в H0

Повідомлення Savenko »

Є трошки, чуть пізніше повикладаю ))). Прийшла робота, треба робити.
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Моя перша епоха в H0

Повідомлення Arkee »

Прекрасні паровози! Я таких ажурних моделей вживу не бачив іще. Я сам теж вузькоколійник, але в моделізмі повелось так що ТТ-шник з ухилом в УЗ :)
Savenko
Повідомлень: 101
З нами з: 17 жовтня 2019, 15:34
Имя: oleksandr.savenko
Мой типоразмер: H0, H0e
Has thanked: 86 times
Been thanked: 83 times

Re: Моя перша епоха в H0

Повідомлення Savenko »

Тепер трішки вагонів. На початку обдумування концепції моєї підбірки я хотів мінімізувати кількість вагонів, підібрати їх таким, щоб формально вони підходили для всіх локомотивів. Звісно це нереально. Почав я з купівлі трьох трьохосних вагонів від Trix, артикулів не пам'ятаю: багажного і двох пасажирських (першого/другого і третього класів). Замінив накидні петлі на шахту NEM і обладнав марклінівськими "короткими" накидними петлями. Процес зчеплення почав відбуватись легко і невимушено :D.

Зображення

Зображення

Зображення

Вагончики мені подобаються, даний сет уже майже поїзд для першої епохи, але міжвагонна віддаль вельми велика і ніяк не схожа на реальну. Оскільки менше 3 радіуса не передбачається, то спочатку сильно думав перейти на Kadee. Потім передумав у зв'язку з ціною і доступністю даного типу зчіпок.
Savenko
Повідомлень: 101
З нами з: 17 жовтня 2019, 15:34
Имя: oleksandr.savenko
Мой типоразмер: H0, H0e
Has thanked: 86 times
Been thanked: 83 times

Re: Моя перша епоха в H0

Повідомлення Savenko »

Тему Східного Експреса зокрема і CIWL загалом обминути я ніяк не можу. Тому прикупив при нагоді шестиосний вагон-ресторан CIWL від Trix. Ну це учасники форуму уже помітили, прошу не ображатись за мою неакуратність.

Зображення

Будуть траплятись ще вагони CIWL, буду купляти. Коливаюсь між Trix та Hobbytrain, перших більше на ринку і є шестиосники, другі копійніші, але продаються лише сетами. А це заставляє думати про гроші.
Savenko
Повідомлень: 101
З нами з: 17 жовтня 2019, 15:34
Имя: oleksandr.savenko
Мой типоразмер: H0, H0e
Has thanked: 86 times
Been thanked: 83 times

Re: Моя перша епоха в H0

Повідомлення Savenko »

Вюртембергський поштовий вагон від Brawa (артикул 2130) видається мені вельми потішним і симпатичним. Тому і придбав його в колекцію.

Зображення
Savenko
Повідомлень: 101
З нами з: 17 жовтня 2019, 15:34
Имя: oleksandr.savenko
Мой типоразмер: H0, H0e
Has thanked: 86 times
Been thanked: 83 times

Re: Моя перша епоха в H0

Повідомлення Savenko »

Ну і два крайніх на даний момент вантажних вагончики:

Trix з вантажем дощок (з рекламою вельми поважної серед мене фірми Lanz) невідомого мені артикулу (дістався без коробки)

Зображення

і Brawa 48009 платформа з меблевим фургоном

Зображення

У цьому вагончику прекрасне все, крім колпар. Дивитись без сліз на цей сіроблакитний пластик неможливо. Буду вдячний за металеві зі спицями.
Востаннє редагувалось 17 лютого 2021, 14:44 користувачем Savenko, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
vover
Супермодератор
Повідомлень: 3180
З нами з: 02 серпня 2015, 16:29
Имя: Владимир
Звідки: Будапешт
Мой типоразмер: H0
Has thanked: 1143 times
Been thanked: 406 times

Re: Моя перша епоха в H0

Повідомлення vover »

Savenko писав: У цьому вагончику прекрасну все, крім колпар. Дивитись без сліз на цей сіроблакитний пластик неможливо. Буду вдячний за металеві зі спицями.
А може просто пофарбувати в металевий?
Savenko
Повідомлень: 101
З нами з: 17 жовтня 2019, 15:34
Имя: oleksandr.savenko
Мой типоразмер: H0, H0e
Has thanked: 86 times
Been thanked: 83 times

Re: Моя перша епоха в H0

Повідомлення Savenko »

Є і така думка. Заміну розглядаю з метою збереження автентичності моделі. Пишу і думаю - а кому це потрібно? Дякую за пораду!
Аватар користувача
Санёк-69
Повідомлень: 377
З нами з: 10 лютого 2017, 13:05
Имя: Александр
Звідки: Житомир
Мой типоразмер: НО/ТТ
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 243 times

Re: Моя перша епоха в H0

Повідомлення Санёк-69 »

Красота!!! Сам очень неравнодушен к 1-й эпохе.
Savenko писав:…для всесвітньої виставки у Брюсселі 1910 року був виготовлевний і пофарбований один S3/6 в темносиній колір. Чи довго він таким залишався, німецька вікіпедія не знає.
Тоже как-то интересовался достоверностью нестандартных окрасок паровозов. По синим S3/6 попадалось обсуждение на форуме у немецких коллег: https://www.h0-modellbahnforum.de/t3046 ... erial.html

Там отмечают, что синий цвет сохранялся на данном паровозе (S 3/6 - 3618) до следующего осмотра.
Т.к. осмотр паровозов проводился раз в 8-мь лет, то перекрасили его уже в 1918 году, разве что неизвестно в точности до месяца. Паровоз вышел с завода 7 сентября 1910 года в синей окраске, и сразу же был отправлен на выставку в Брюссель, по окончании выставки (1 ноября) отправился домой, и с 4 ноября был введён в эксплуатацию на K.Bay.Sts.B. И тут неизвестно, от чего ведётся отсчёт до следующего осмотра, - от даты выпуска, или от даты введения в эксплуатацию. Но, думаю, в данном случае это уже какая-то совсем несущественная мелочь.
Savenko писав:…але раз закривши на таке очі, закрию і вдруге…
К сожалению, там ещё много на что придётся закрывать глаза. Особенно на неувязки с датами ревизии вагонов, при формировании составов.

Первый пример - по Вашему пассажирскому составу из 3-осных вагонов

У них даты ревизии за 1899 год (т.к. до 1910 года осмотр пассажирских вагонов проводился раз в год, данный состав действовал в период: со второй половины 1899 по вторую половину 1900 года). Это вагоны скорого поезда, на то время могли эксплуатироваться с паровозами B X / B XI / C V. Не знаю, что есть у мелкосерийщиков, но в серийных моделях ничего этого нет.

По годам могли бы подойти:

D XII 2230 (1899 г.в.) _ Trix 2430 / 22430 / 52 2430 00
D XII 2222 (1898 г.в.) _ Trix 22704 / Marklin 37135
D XII 2235 (1899 г.в.) _ Trix 22839
D XII 2237 (1899 г.в.) _ Trix 22840 / Marklin 37139
D XI 2739 (1895 г.в.) _ Trix 22042
BB II (1899 г.в.) _ Roco 43281

Но все эти паровозы для пригородного сообщения, и в скорых поездах не ходили.

Данный состав идет по маршруту München-Augsburg-Nürnberg-Würzburg-Fulda-Hannover-Hamburg, почти половина пути приходится на территорию Пруссии. Вполне можно было бы использовать какой-нибудь прусский паровоз, но опять же, в серийных моделях ничего подходящего нет. По годам подходит только одна модель Т3 Halle 6135 (1898г.в.)_Trix 22914/Marklin 37148, но он никак не подходит для скорого поезда.
Savenko
Повідомлень: 101
З нами з: 17 жовтня 2019, 15:34
Имя: oleksandr.savenko
Мой типоразмер: H0, H0e
Has thanked: 86 times
Been thanked: 83 times

Re: Моя перша епоха в H0

Повідомлення Savenko »

Дуже дякую Вам за такий розгорнутий коментар. Чесно кажучи на дату ревізію вагонів звертати уваги мабуть не буду. Надто маленький шрифт :D . Головне щоб рухомий склад був актуальним на цікавий мені період. І щоб подобався.
Аватар користувача
Muton
Повідомлень: 3879
З нами з: 11 травня 2015, 23:12
Имя: Вітя
Звідки: Київ
Мой типоразмер: НО
Has thanked: 795 times
Been thanked: 865 times

Re: Моя перша епоха в H0

Повідомлення Muton »

Savenko писав: Головне щоб рухомий склад був актуальним на цікавий мені період. І щоб подобався.
Оце правильний підхід ;)
Взагалі велике вам спасибі, за те, що зробили фото та тексти про свої моделі. На жаль, мало хто викладає свої колекції на форум. А тут ще й перша епоха... Зачьот! (с).
Аватар користувача
Санёк-69
Повідомлень: 377
З нами з: 10 лютого 2017, 13:05
Имя: Александр
Звідки: Житомир
Мой типоразмер: НО/ТТ
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 243 times

Re: Моя перша епоха в H0

Повідомлення Санёк-69 »

Savenko писав:І щоб подобався.
Поддерживаю на все 100%.
Сам вникаю в эти подробности сугубо ради интереса. А на деле, что получится собрать в соответствии, хорошо, а что нет, так и будет. Главное, что бы самому всё это нравилось.
Аватар користувача
Санёк-69
Повідомлень: 377
З нами з: 10 лютого 2017, 13:05
Имя: Александр
Звідки: Житомир
Мой типоразмер: НО/ТТ
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 243 times

Re: Моя перша епоха в H0

Повідомлення Санёк-69 »

Savenko писав:…Brawa 48009 платформа з меблевим фургоном

У цьому вагончику прекрасне все, крім колпар. Дивитись без сліз на цей сіроблакитний пластик неможливо. Буду вдячний за металеві зі спицями.
В книгах Вольфганга Динера (и по грузовым, и по пассажирским вагонам) упоминается, что колёса баварских вагонов были серыми.

Это подтверждается и заводскими фотографиями тех лет:
s1.jpg
s2.jpg
К слову, 3-осные вагоны в пассажирском составе, в оригинале тоже должны быть с колёсами серого цвета:
s3.jpg
Savenko
Повідомлень: 101
З нами з: 17 жовтня 2019, 15:34
Имя: oleksandr.savenko
Мой типоразмер: H0, H0e
Has thanked: 86 times
Been thanked: 83 times

Re: Моя перша епоха в H0

Повідомлення Savenko »

Санёк-69 писав:
В книгах Вольфганга Динера (и по грузовым, и по пассажирским вагонам) упоминается, что колёса баварских вагонов были серыми.

Это подтверждается и заводскими фотографиями тех лет:
Олександр, дуже Вам дякую за інформацію. Вік живи - вік учись!
Аватар користувача
Санёк-69
Повідомлень: 377
З нами з: 10 лютого 2017, 13:05
Имя: Александр
Звідки: Житомир
Мой типоразмер: НО/ТТ
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 243 times

Re: Моя перша епоха в H0

Повідомлення Санёк-69 »

Savenko писав: Замінив накидні петлі на шахту NEM…
А что в этом случае ставили, адаптеры Trix 66699?
Savenko писав:…але міжвагонна віддаль вельми велика і ніяк не схожа на реальну.
Если не затруднит, сделайте пожалуйста фото, как выглядит сочетание двух вагонов на коротких сцепках Марклин.
Savenko
Повідомлень: 101
З нами з: 17 жовтня 2019, 15:34
Имя: oleksandr.savenko
Мой типоразмер: H0, H0e
Has thanked: 86 times
Been thanked: 83 times

Re: Моя перша епоха в H0

Повідомлення Savenko »

Санёк-69 писав: Если не затруднит, сделайте пожалуйста фото, как выглядит сочетание двух вагонов на коротких сцепках Марклин.
Постараюсь сьогодні ввечері сфотографувати.
Відповісти

Повернутись до “Моя колекція моделей”