ШИМ...

Старий добрий "кірпіч" (не плутаємо з цеглою:) ) ще ніхто не скасовував,
Аватар користувача
Muton
Повідомлень: 3879
З нами з: 11 травня 2015, 23:12
Имя: Вітя
Звідки: Київ
Мой типоразмер: НО
Has thanked: 795 times
Been thanked: 865 times

Re: ШИМ...

Повідомлення Muton »

PIKO_HO писав: Говоря откровенно, я и являюсь адептом аналогового управления. И ГДРовской дороги.
О, нашего полку прибыло :) Сам такой же.
PIKO_HO
Повідомлень: 296
З нами з: 20 вересня 2020, 18:14
Имя: Андрей
Звідки: Днепр
Мой типоразмер: НО, N
Has thanked: 520 times
Been thanked: 104 times

Re: ШИМ...

Повідомлення PIKO_HO »

Спасибо, уже 47 лет этим живу!!! :roll: Кстати 3 ШИМа купил в Харькове. Потом испытаю
Вся наша жизнь-это прямая железная дорога.
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: ШИМ...

Повідомлення Arkee »

Muton писав:
PIKO_HO писав: Говоря откровенно, я и являюсь адептом аналогового управления. И ГДРовской дороги.
О, нашего полку прибыло :) Сам такой же.
Так і я теж. Люблю щоби були всякі тумблери, кнопки :) Цифра необхідна для великих макетів, не сперечаюсь. У мене ж буде можливість ізоляції малого кола з першою колією вокзалу та додатковий контролер, тож можна буде схрещувати поїзди і на аналозі. Єдине що я б таки хотів мати з цифри, це звук...
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: ШИМ...

Повідомлення Arkee »

PIKO_HO писав:Спасибо, уже 47 лет этим живу!!! :roll: Кстати 3 ШИМа купил в Харькове. Потом испытаю
А можна детальніше про них? Сам в процесі вибору...
PIKO_HO
Повідомлень: 296
З нами з: 20 вересня 2020, 18:14
Имя: Андрей
Звідки: Днепр
Мой типоразмер: НО, N
Has thanked: 520 times
Been thanked: 104 times

Re: ШИМ...

Повідомлення PIKO_HO »

Доброго дня, пане Оресте! Інфу про цей пристрій надав мені мій товариш з Харків. Є інтернет-магазин "Космодром". Люди порідні. Є, одне але. Комісія по перерахуванню платні на їхнього ФЛП. Я придбав три пристрої. Знайшов трохпозиційний тумблер. Наразі, треба блок живлення забрати з ремонту. Й гайда. Ось посилання. http://www.kosmodrom.com.ua/el.php?name ... -3V-35V-5A. Гарного дня!
Вся наша жизнь-это прямая железная дорога.
Аватар користувача
wildTarik
Повідомлень: 339
З нами з: 14 серпня 2015, 12:39
Имя: Тарас
Звідки: ст.Стрий Льв.зал.
Мой типоразмер: TT, N
Has thanked: 150 times
Been thanked: 37 times

Re: ШИМ...

Повідомлення wildTarik »

Частота ШИМ: 10 кГц
На такій частоті є велика ймовірність, що на малій швидкості електродвигуни будуть пищати. Потрібно дивитись понад 20 кГц.
Герої не вмирають!
=================================
Зображення
Аватар користувача
burbon
Супермодератор
Повідомлень: 1572
З нами з: 04 травня 2015, 09:29
Имя: Igor
Звідки: Kyiv, Ukraine
Мой типоразмер: TT, Z, H0e
DIGITAL DCC/mfx
Ремонт, обслуживание и оцифровка моделей Z, N, TT, H0, 1, G
Has thanked: 162 times
Been thanked: 632 times

Re: ШИМ...

Повідомлення burbon »

wildTarik писав:
Частота ШИМ: 10 кГц
На такій частоті є велика ймовірність, що на малій швидкості електродвигуни будуть пищати. Потрібно дивитись понад 20 кГц.
Согласен с Тарасом, от 20килогерц и выше. Попадаются на 32, это вообще шикарно.
Но основная проблема всех этих ШИМ регуляторов в отсутствии адекватной защиты по перегрузке. Отработка защиты на используемом БП считаю не правильной. Выходной каскад должен иметь свою защиту.
К слову, для аналогового управления для ТТшки и Nки даже "кирпичевские" 1,2А дофига.
Лучше много раз по разу, чем ниразу много раз...
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: ШИМ...

Повідомлення Arkee »

burbon писав:
wildTarik писав: На такій частоті є велика ймовірність, що на малій швидкості електродвигуни будуть пищати. Потрібно дивитись понад 20 кГц.
Согласен с Тарасом, от 20килогерц и выше. Попадаются на 32, это вообще шикарно.
Но основная проблема всех этих ШИМ регуляторов в отсутствии адекватной защиты по перегрузке. Отработка защиты на используемом БП считаю не правильной. Выходной каскад должен иметь свою защиту.
К слову, для аналогового управления для ТТшки и Nки даже "кирпичевские" 1,2А дофига.
В принципі це можна побороти установкою на макеті у легкодоступному місці (наприклад у хатці знімній) банального плавкого запобіжника,яких на двадцятку можна жменю купити на будь якому радіоринку.
Аватар користувача
wildTarik
Повідомлень: 339
З нами з: 14 серпня 2015, 12:39
Имя: Тарас
Звідки: ст.Стрий Льв.зал.
Мой типоразмер: TT, N
Has thanked: 150 times
Been thanked: 37 times

Re: ШИМ...

Повідомлення wildTarik »

Для чого в якійсь хатці ставити запобіжники? Струм в колі однаковий в усіх точках, тому нема різниці, де стоїть запобіжник - біля рейки в хатинці чи біля самого регулятора. Також можна самовідновний запобіжник поставити. Варіантів достатньо. Щодо ШІМа (саме ШІМ - широтно-імпульсна модуляція), то для себе розробляв свою схему, бо мені треба було "ШІМ по плюсу". Але зараз все зібране на макетці на соплях. Вже почав розводити плату, але коли закінчу не знаю. Можна і захист додати на операційнику, хоч самовідновний, хоч через кнопку за участі людини для "скидання" захисту.
Герої не вмирають!
=================================
Зображення
Винт 757
Повідомлень: 478
З нами з: 11 лютого 2020, 19:33
Имя: Виталий
Звідки: Киев
Мой типоразмер: Мой размер ТТ
Has thanked: 93 times
Been thanked: 99 times

Re: ШИМ...

Повідомлення Винт 757 »

Вставлю своі пять копійок.
T-1000 писал(а):
Хочу поддержать кирпичик.
Я долго мучился со всякими блоками от новых паровозов... лил горькие слезы, паровозы летали как угорелые, или совсэм не ехали., я лил слезки. Бывало локомотив едет едет, а потом плавно останавливается и минут 10 не подает признаков жизни, я плакал. Жаловался всем, печалился!
Но когда купил кирпич, моя жизнь изменилась!!!
images.jpg

На мой взгляд все зависит от ходовки :D
Блоки від нових наборів для економії комплектуються молопотужними трансами з великою просадкою напруги при нагрузках близьких до максимальних указаних на корпусі адаптера. А в корпусі з крутилкою в бльшості примітивний лінійний стаб. з регулюванням вихідної напруги на LM317 та її аналогах. і примітивний захист від перегрузки та перегріву стабілізатора так як лінійні стабілізатори при низьких вихідних напругах при високій вхідній нехило гріються. Тому локи так паршиво їздять. До речі старий кірпіч теж вчорашній день хоч і набагато потужніший так як теж регулюе вихідну напругу від 0 до12в. А любий мотор при живленні менше номінальної напрури працюе нестабільно та з дуже заниженим крутним моментом. Із-за цього локи й затикаються на малих швидкостях або трогаються при допомозі "пинка" під сраку.
Сообщение PIKO_HO » Вчера, 22:30

Добрый вечер, уважаемые коллеги! Вставлю и свое мнение по поводу FZ1. В моем понимании, его символизм и узнаваемость, надёжность и фаукционабельность сравнимы в моделизме с Калашом. Я помню, когда за 10 грн,. мне папа купил его и привёз из Москвы, из командировки вместе с набором с 55-м, счастья предела не было. А когда появились стрелки и переезд сибавский, то это был космос!!! Кстати, сравнение с Калашом, не ради красного слова. И падал, и замыкало и далее работал безотказно. Говоря откровенно, я и являюсь адептом аналогового управления. И ГДРовской дороги. Хорошего вечера всем коллегам ✨✨✨
В час моеї юності напольних покатух коли мене достали трабли з затиками та постійними підштовхувані лока при трогані на малому ходу був спаяний самий простий ШИМ на К1006ВИ1 і вихідному полевику + тумблер для зміни полярності і життя відразу наладилось. Паровози плавно та стабільно трогались на малих швидкістях і з різною кількістю вагонів. Так як на виході регулятора було завжди 12.6в. а швидкість регулювалась скважністю відкритого переходу польового транзистора. А піковський кирпіч благополучно відправився на звалище так як транс в ньому теж не ахти який. ПС. Забув уточнить - схему робив не ШИМ регулятор напруги, а ШИМ регулятор потужності. То ж ШИМ рулить, про кирпіч і не вспоминаю. До речі в локах на цифрі теж ШИМрегулювання потужності.
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: ШИМ...

Повідомлення Arkee »

От у мене вбитий кірпіч, який я хочу зробити просто постійним джерелом напруги для ШИМ, щоби постійно видавав 12 вольт, а управління контролером та тумблером. Викидати шкода...
Аватар користувача
Stinky
Супермодератор
Повідомлень: 5903
З нами з: 16 травня 2015, 01:19
Имя: Дионисий
Звідки: Kiew
Мой типоразмер: Н0
Has thanked: 1016 times
Been thanked: 2106 times
Контактна інформація:

Re: ШИМ...

Повідомлення Stinky »

Arkee писав:От у мене вбитий кірпіч, який я хочу зробити просто постійним джерелом напруги для ШИМ, щоби постійно видавав 12 вольт, а управління контролером та тумблером. Викидати шкода...
Выбрасывать кирпич есть кощунство.Этот "дед электрики" все еще в цене и может послужить людям. 8-)
Зображення
PIKO_HO
Повідомлень: 296
З нами з: 20 вересня 2020, 18:14
Имя: Андрей
Звідки: Днепр
Мой типоразмер: НО, N
Has thanked: 520 times
Been thanked: 104 times

Re: ШИМ...

Повідомлення PIKO_HO »

Все вірно, шановні! Окрім символізму кирпичини, з його простотою та надійністю йому гарантовано багато років популярності та служби. Й не всі великі єлектронікі, що знають як один причіндал з комбінацією цифр і літер замінити на інший. Аргумент, що вчить матчастину - не аргумент. Не можна знати всього.
Вся наша жизнь-это прямая железная дорога.
avl1957
Повідомлень: 41
З нами з: 01 листопада 2015, 08:28
Имя: Александр Васильевич
Звідки: г Киев
Мой типоразмер: НО

Re: ШИМ...

Повідомлення avl1957 »

Согласен! У меня до сих пор прекрасно работает "кирпич" FZ1 купленный мне мамой за 6 руб. в далеком 1964 году!
PIKO_HO
Повідомлень: 296
З нами з: 20 вересня 2020, 18:14
Имя: Андрей
Звідки: Днепр
Мой типоразмер: НО, N
Has thanked: 520 times
Been thanked: 104 times

Re: ШИМ...

Повідомлення PIKO_HO »

О, да Вам повезло! Мне папа привёз из командировки в 76 или 77м так он уже 10ку стоил✨
Вся наша жизнь-это прямая железная дорога.
Аватар користувача
Stinky
Супермодератор
Повідомлень: 5903
З нами з: 16 травня 2015, 01:19
Имя: Дионисий
Звідки: Kiew
Мой типоразмер: Н0
Has thanked: 1016 times
Been thanked: 2106 times
Контактна інформація:

Re: ШИМ...

Повідомлення Stinky »

У меня один из кирпичей сохранил ориг коробку и инструкцию ;)
Зображення
Аватар користувача
Muton
Повідомлень: 3879
З нами з: 11 травня 2015, 23:12
Имя: Вітя
Звідки: Київ
Мой типоразмер: НО
Has thanked: 795 times
Been thanked: 865 times

Re: ШИМ...

Повідомлення Muton »

Я еще вас послушаю, проникнусь, выкину свой Roco (который Buhler) и куплю "кирпич" 8-)
PIKO_HO
Повідомлень: 296
З нами з: 20 вересня 2020, 18:14
Имя: Андрей
Звідки: Днепр
Мой типоразмер: НО, N
Has thanked: 520 times
Been thanked: 104 times

Re: ШИМ...

Повідомлення PIKO_HO »

У меня все корипичи в коробках и с документами. ✨
Вся наша жизнь-это прямая железная дорога.
Аватар користувача
burbon
Супермодератор
Повідомлень: 1572
З нами з: 04 травня 2015, 09:29
Имя: Igor
Звідки: Kyiv, Ukraine
Мой типоразмер: TT, Z, H0e
DIGITAL DCC/mfx
Ремонт, обслуживание и оцифровка моделей Z, N, TT, H0, 1, G
Has thanked: 162 times
Been thanked: 632 times

Re: ШИМ...

Повідомлення burbon »

Коллеги, много флуда. Пишем по делу.
Лучше много раз по разу, чем ниразу много раз...
Відповісти

Повернутись до “Аналогове керування”