Вопрос по цифровому управлению

Сучасні технології на допомогу моделісту
Відповісти
ber6509
Повідомлень: 4
З нами з: 26 вересня 2021, 17:54
Имя: Сергей
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Вопрос по цифровому управлению

Повідомлення ber6509 »

Просветите пожалуйста дилетанта в цифровом управлении.Вот есть у меня z21 Start разлоченная с комплектным роутером,есть два локомотива с декодерами ну и замкнутый путь разбитый на участки.Для того что бы организовать простейшее автоматическое движение в одном направлении двух поездов (допустим впереди медленный грузовой,а следом более быстрый пассажирский) достаточно докупить модуль обратной связи на 8 или 16 участков,правильно подключить его и вопрос решён? Или требуется что то ещё? Вопрос по светофорам я пока опускаю за их отсутствием.Да и в перспективе к тяговому питанию они не будут иметь отношения.
Аватар користувача
burbon
Супермодератор
Повідомлень: 1590
З нами з: 04 травня 2015, 09:29
Имя: Igor
Звідки: Kyiv, Ukraine
Мой типоразмер: TT, Z, H0e
DIGITAL DCC/mfx
Ремонт, обслуживание и оцифровка моделей Z, N, TT, H0, 1, G
Has thanked: 162 times
Been thanked: 654 times

Re: Вопрос по цифровому управлению

Повідомлення burbon »

Вітаю.
На жаль ні. Цього буде не достатньо. Модуль зворотнього зв'язку (Feedback Module) сам по собі не може керувати. Він отримує сигнал (на приклад: тут є навантаження, або спрацював кінцевий перемикач тощо...), цей сигнал він передає на командну станцію (КС) але це тільки сигнал, а не команда. Для того щоб сигнал перетворити на команду потрібен спеціальний софт (програма) в якій Ви вже програмуєте які команди повинна виконати КС при надходженні сигнала від модуля зворотнього зв'язку з порта #1, чи #2, чи #3 і так далі.

Реалізувати простійшу автоматику з блокучастками для запобігання зіткнень можна на універсальному модулі Marklin 60842 (Decoder m84) Він разрахований на 8 блокучастків. Але є одне але! Модуль m84 не має вбудованих струмових датчиків. Він розрахований на отримання прямого сигналу методом замикання, наприклад педаль, геркон тощо. Вирішити проблему можна додавши універсальний Feedback модуль з вбудованими датчиками струму, на приклад Viessmann 5206. Основною проблемою в цьому випадку є здорожчення майже в двічи.
Лучше много раз по разу, чем ниразу много раз...
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Вопрос по цифровому управлению

Повідомлення depeche »

burbon писав:
05 лютого 2024, 06:52
Вітаю.
На жаль ні.
Вітаю. Але судячи з мануала на Roco 10819, то він повністю вирішує проблему без танців з бубном: підключив і поїхав. Чи я не правий?
Новый точечный рисунок.jpg
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
ber6509
Повідомлень: 4
З нами з: 26 вересня 2021, 17:54
Имя: Сергей
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Вопрос по цифровому управлению

Повідомлення ber6509 »

Вот этот модуль я и имел ввиду,когда задавал вопрос.Ждем ответа специалиста.
Аватар користувача
burbon
Супермодератор
Повідомлень: 1590
З нами з: 04 травня 2015, 09:29
Имя: Igor
Звідки: Kyiv, Ukraine
Мой типоразмер: TT, Z, H0e
DIGITAL DCC/mfx
Ремонт, обслуживание и оцифровка моделей Z, N, TT, H0, 1, G
Has thanked: 162 times
Been thanked: 654 times

Re: Вопрос по цифровому управлению

Повідомлення burbon »

ber6509 писав:
05 лютого 2024, 07:50
Вот этот модуль я и имел ввиду,когда задавал вопрос.Ждем ответа специалиста.
Так, це Feedback модуль з вбудованими струмовими датчиками.
depeche писав:
05 лютого 2024, 07:19
Вітаю. Але судячи з мануала на Roco 10819, то він повністю вирішує проблему без танців з бубном: підключив і поїхав. Чи я не правий?
Що мається на увазі? Те що він має вбудовані датчики струму? - так, має; буде керувати сам по собі? - без софту та програмування ні.
Нажаль я не тримав в руках і не тестував конкретно цей девайс тому щось сказати більш детально не взмозі.
Лучше много раз по разу, чем ниразу много раз...
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Вопрос по цифровому управлению

Повідомлення depeche »

burbon писав:
05 лютого 2024, 08:26
буде керувати сам по собі? - без софту та програмування ні.
сам по собі - зрозуміло. Але у топікстартера є z21 розлочена (тобто з усіма мережевими можливостями і доступними додатками), хіба її власного софту недостатньо? :o
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Вопрос по цифровому управлению

Повідомлення depeche »

ber6509 писав:
03 лютого 2024, 16:10
модуль обратной связи на 8 или 16 участков
на всяк випадок, для тих хто буде читати і розбиратись, поясню:
у Roco є 2 декодера зайнятості, один на 8 ділянок, а другий на 16. При цьому ціна майже однакова.
Питання чому так?
Відповідь, наскільки я зрозумів, той що на 8 ділянок окрім просто зайнятості ще ідентифікує локомотив який саме на цій ділянці, тобто ви можете відслідковувати у додатку рух конкретних потягів по схемі. Через це і підключаються вони по різному і, якщо я вірно зрозумів, то підкючити його до білої станції не вийде бо там відсутній необхідний вихід (тобто вона буде працювати в обрізаному вигляді, просто визначати зайнятість без ідентифікації).
Сподіваюсь ця інфа допоможе новачкам не купити зайвого.
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
Аватар користувача
burbon
Супермодератор
Повідомлень: 1590
З нами з: 04 травня 2015, 09:29
Имя: Igor
Звідки: Kyiv, Ukraine
Мой типоразмер: TT, Z, H0e
DIGITAL DCC/mfx
Ремонт, обслуживание и оцифровка моделей Z, N, TT, H0, 1, G
Has thanked: 162 times
Been thanked: 654 times

Re: Вопрос по цифровому управлению

Повідомлення burbon »

depeche писав:
05 лютого 2024, 08:32
burbon писав:
05 лютого 2024, 08:26
буде керувати сам по собі? - без софту та програмування ні.
сам по собі - зрозуміло. Але у топікстартера є z21 розлочена (тобто з усіма мережевими можливостями і доступними додатками), хіба її власного софту недостатньо? :o
Roco оновив додаток. З оновленим додатком для планшету є можливість підв'язувати Feedback модуль.
ber6509 писав:
03 лютого 2024, 16:10
на всяк випадок, для тих хто буде читати і розбиратись, поясню:
у Roco є 2 декодера зайнятості, один на 8 ділянок, а другий на 16. При цьому ціна майже однакова.
Питання чому так?
Відповідь, наскільки я зрозумів, той що на 8 ділянок окрім просто зайнятості ще ідентифікує локомотив який саме на цій ділянці, тобто ви можете відслідковувати у додатку рух конкретних потягів по схемі. Через це і підключаються вони по різному і, якщо я вірно зрозумів, то підкючити його до білої станції не вийде бо там відсутній необхідний вихід (тобто вона буде працювати в обрізаному вигляді, просто визначати зайнятість без ідентифікації).
Сподіваюсь ця інфа допоможе новачкам не купити зайвого.
Якщо я правильно зрозумів то мова йде про RailCom. Для работи цієї системи ще потрібно щоб декодери в локах теж підтримували RailCom
Лучше много раз по разу, чем ниразу много раз...
ber6509
Повідомлень: 4
З нами з: 26 вересня 2021, 17:54
Имя: Сергей
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Вопрос по цифровому управлению

Повідомлення ber6509 »

Я понял,что идентификация с белой z21 не доступна.Ну и бог с ней.Устроит простейшая система,такая что бы сзади идущий состав не догонял впереди идущий.Для этого из "железа" достаточно купить Roco 10819,который на 16 участков,соединить его через R-Bus с командной станцией z21,и обновить софт? Если не прав,поправьте.Извините,что морочу голову,но для меня это дело совершенно новое.Здесь опыт реальной работы на ж.д. не поможет. :D
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Вопрос по цифровому управлению

Повідомлення depeche »

Я не допоможу, бо сам в такому ж пошуку, як і ви, але з досвіду можу сказати, що відповідь ви сможете дізнатись тільки взявшись за це самому. Як зараз це роблю я, по крихтам збираючи інфу з мануалів, відосів і т.д. Якщо щось дізнаєтесь, буду вдячний, якщо запостите тут.
Я для себе це бачу так: чіпляєте датчик на колію, з'єднуєте його з станцією, потім програмуєте у станції і запускаєте схему руху (останні 2 пункти для мене темний ліс бо в руках ту станцію не тримав).
З приводу оновлення ПЗ, не знаю, бо датчик 19-го року і десь тими ж часами відоси по його застосуванню, але спробуйте - зайвим не буде. Якщо є миша то точно повинно програмуватись.
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
ber6509
Повідомлень: 4
З нами з: 26 вересня 2021, 17:54
Имя: Сергей
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Вопрос по цифровому управлению

Повідомлення ber6509 »

Для меня обновление софта на командной станции полнейший темный лес.Вообще то в немецких мануалах,я такого требования не видел.Ну ладно,хоть с железом,которое требуется,вроде разобрались.Пока мне надо изыскать в семейном бюджете сумму больше 100 евро и приобрести модуль Roco 10819.Один локомотивный декодер тоже еще надо докупить.По нынешним временам для меня не мало. :D
Аватар користувача
burbon
Супермодератор
Повідомлень: 1590
З нами з: 04 травня 2015, 09:29
Имя: Igor
Звідки: Kyiv, Ukraine
Мой типоразмер: TT, Z, H0e
DIGITAL DCC/mfx
Ремонт, обслуживание и оцифровка моделей Z, N, TT, H0, 1, G
Has thanked: 162 times
Been thanked: 654 times

Re: Вопрос по цифровому управлению

Повідомлення burbon »

ber6509 писав:
05 лютого 2024, 17:52
...Для этого из "железа" достаточно купить Roco 10819,который на 16 участков,соединить его через R-Bus с командной станцией z21,и обновить софт?...
Я мав на увазі додаток для Z21 що встановлюється на планшет чи смартфон:
burbon писав:
05 лютого 2024, 09:19
Roco оновив додаток. З оновленим додатком для планшету є можливість підв'язувати Feedback модуль.
При цьому оновлювати "залізо" (Z21) не обов'зково.
Оновлена APP дозволяє прив'язувати FeedBack модуль до станції та програмувати події
Лучше много раз по разу, чем ниразу много раз...
Аватар користувача
burbon
Супермодератор
Повідомлень: 1590
З нами з: 04 травня 2015, 09:29
Имя: Igor
Звідки: Kyiv, Ukraine
Мой типоразмер: TT, Z, H0e
DIGITAL DCC/mfx
Ремонт, обслуживание и оцифровка моделей Z, N, TT, H0, 1, G
Has thanked: 162 times
Been thanked: 654 times

Re: Вопрос по цифровому управлению

Повідомлення burbon »

Стара
z21o.png
та нова
z21n.png
Лучше много раз по разу, чем ниразу много раз...
Відповісти

Повернутись до “Цифрове керування”