Компактний домашній макет в N (потрібні поради)

Будуємо різні макети, і не забуваємо хвалитися ними
Відповісти
strila
Новичок
Повідомлень: 2
З нами з: 05 лютого 2024, 13:16
Имя: strila
Мой типоразмер: N

Компактний домашній макет в N (потрібні поради)

Повідомлення strila »

У 2019 з'явилася ідея такого макету, який я з того часу і будую. Розміри приблизно 0.5х1.5 м. Основна ідея - сцена для демонстрації рухомого складу, з достатньою площею для всякого рельєфу і зелені. Макет складається з петлі-вісімки, залізничної гілки, яка паралельна стороні макета і сайдинга для промисловості/невеликої товарної станції. Ідея в тому що можна і погратися з маневровими роботами, і покататися по вісімці, пофоткати саморобні локомотиви, а також продовжувати макет, під'єднуючи модулі до гілки. Тема макету доволі абстрактна, буде як і сучасний так і ретро-рухомий склад за принципом "що мені сподобалось", будівлі в стилі 60-х рр, Німеччина. Макет створений для перегляду і доступу з усіх сторін, а запланована гора справа виступатиме таким собі scene divider.

На даний момент є власне петля з П-подібних рейок Piko, розсипна всякого складу і детальок Piko, Kato і самопальних 3д друкованих (в мене їздить вагон з 3д друкованими колесами, да) і не розуміння як саме реалізувати маневрову частину макета. Від схеми тут залежить кількість і тип стрілок які треба придбати, площа, яка лишається під будівлі і зелень, тому все упирається в це.
Проблеми виникають і з пошуком підходящих стрілок. Мене цікавлять саме ручні стрілки, не електричні, бо бажання і грошей робити систему керування ними нема, а приводи старих стрілок Піко масивні. Однак лазання по OLX та іншим онлайн-барахолкам поки дає сумнівні результати.

Питань повно, і мені потрібна допомога/поради.
Чи варто робити гілку з двома шляхами чи однопутною? Чи варто спробувати з'єднувати п-подібний профіль Піко з копійними рейками/стрілками інших виробників якщо не вдасться знайти стрілки з П-подібним профілем? У мене з цим не було проблем в HO завдяки перехідникам. Може варто забити на старі п-подібні рейки і зробити весь макет з нормальних? У місці де гілка з'єднується з петлею, чи варто робити 2 пари стрілок і перехрестя чи достатньо однієї?

Перший варіант (два путя магістралі, невелике відгалуження для цеху, біля нижнього шляху товарна станція)
Зображення
Другий варіант (одна гілка "магістралі", сайдінг для товарної станції)
Зображення

Як це зараз виглядає
Зображення
Зображення



п.с. якщо хтось продасть старі стрілки Піко - буду вдячний.
PIKO_HO
Повідомлень: 306
З нами з: 20 вересня 2020, 18:14
Имя: Андрей
Звідки: Днепр
Мой типоразмер: НО, N
Has thanked: 554 times
Been thanked: 108 times

Re: Компактний домашній макет в N (потрібні поради)

Повідомлення PIKO_HO »

Доброго дня, шановний колего! На мою думку, самим "зрелищный" варіантом є багатошляхова пряма ділянка. Мій логін, ДІЙСНО, НО але декілька років тому, майже, виконав дитячу мрію. Зібрав непогану підбірку рухомого складу piko N.
Доречі, подивіться каталог РІКО N, не пам 'ятаю якого року, але з червоною обкладинкою, в ньому є фото макету, з яких сможете підчерпнути свіжий ідей. На e-bay можна придбати стрілки П-образ.
В телеграмі є група, в який N-нники спілкуються. Цікаво?
Вся наша жизнь-это прямая железная дорога.
strila
Новичок
Повідомлень: 2
З нами з: 05 лютого 2024, 13:16
Имя: strila
Мой типоразмер: N

Re: Компактний домашній макет в N (потрібні поради)

Повідомлення strila »

PIKO_HO писав:
05 лютого 2024, 14:50
В телеграмі є група, в який N-нники спілкуються. Цікаво?
Дуже цікаво! Буду радий приєднатись
Аватар користувача
youdmit
Повідомлень: 3071
З нами з: 30 липня 2015, 01:48
Имя: ЮрСанич
Звідки: Київ
Мой типоразмер: H0, H0e
Has thanked: 1464 times
Been thanked: 2748 times

Re: Компактний домашній макет в N (потрібні поради)

Повідомлення youdmit »

strila писав:
05 лютого 2024, 14:22
Може варто забити на старі п-подібні рейки і зробити весь макет з нормальних?
Думка варта реалізації. Тільки не тягнути, а робити одразу.
Що до плану, то колись такий приглянувся.
3390169705.jpg
Мінімум стрілок, рух двох потягів одночасно и трохи простору для маневрування.
Зараз періодично на нього зазираю на предмет прилаштування до H0e.
Я сотый раз, опять начну сначала... (А.Макаревич)
PIKO_HO
Повідомлень: 306
З нами з: 20 вересня 2020, 18:14
Имя: Андрей
Звідки: Днепр
Мой типоразмер: НО, N
Has thanked: 554 times
Been thanked: 108 times

Re: Компактний домашній макет в N (потрібні поради)

Повідомлення PIKO_HO »

Как и обещал.
https://t.me/NscaleUkraine
Вся наша жизнь-это прямая железная дорога.
Відповісти

Повернутись до “Модулі та макети”