Трішки про мій макет та все, що з ним пов'язано

Будуємо різні макети, і не забуваємо хвалитися ними
Відповісти
Volodymyr
Повідомлень: 10
З нами з: 16 квітня 2021, 14:58
Имя: Volodymyr
Звідки: Львів
Мой типоразмер: H0

Трішки про мій макет та все, що з ним пов'язано

Повідомлення Volodymyr »

Всім Вітання.
Це мої перші публікації мого макету. Зараз він на стадії обкатки, згодом буду викладати фотозвіти будівництва.
Викладаю 3д рендер як теоретично має бути
3D maket.jpg
А як буде практично - життя покаже)))

Макет розроблявся гібридним: аналог або цифра. Проте коли спробував силу цифри у повній мірі, назад, як і в плані зміни схеми, так і в плані відмовитись від цифри, відмовитись від цифри було неможливо. Якщо коротко про цифру - то було в планах ДСС на рейках та керування стрілками з пульта. Але спробувавши зворотній зв'язок, автоматизацію - чітко було прийнято рішення про виключну діджиталізацію всього і вся на макеті: від стрілок, семафорів, світлофорів та самих потягів, до випадкового вимкнення одного з ліхтарів на автодорозі/вулиці, вмикання світла у кімнатах будинку, зварювальних робіт в депо, та ще те..., що як реалізую, то обов'язково покажу. Хочу попросити вибачення, що не маю усіх фотозвітів у деталях, робив фото та макет для себе. Якщо щось цікавить, поясню. Також чекаю на підказки, я тільки вчусь.
Востаннє редагувалось 17 квітня 2021, 15:20 користувачем Volodymyr, всього редагувалось 2 разів.
Volodymyr
Повідомлень: 10
З нами з: 16 квітня 2021, 14:58
Имя: Volodymyr
Звідки: Львів
Мой типоразмер: H0

Re: Трішки про мій макет та все, що з ним пов'язано

Повідомлення Volodymyr »

Поки на дворі була зима (а макет знаходиться в неопалювальному приміщенні, на дачі), займався будівлями.
Розпочато зборку Вокзалу Бонн, олдскульна модель, виготовлена у Західній Німеччині.
Було прийнято рішення освітити не тільки перший поверх, але й другий теж. Так як на вокзалі статично світяться перони, приміщення вокзалу; другий поверх мав бути трохи "іншим". Вирішив розділити кімнати перегородками і підвести до кожного світлодіода окреме живлення від Ардуіно.
Для Ардуіно (UNO) написав програмку, яка випадково вмикає та вимикає кімнати. Нажаль відео немає, є тільки статика та трохи фото самого процесу.
photo_2021-04-16_15-22-55.jpg
Вкладення
photo_2021-04-16_15-22-57.jpg
photo_2021-04-16_15-22-56.jpg
photo_2021-04-16_15-22-56 (3).jpg
photo_2021-04-16_15-22-56 (2).jpg
photo_2021-04-16_15-22-55 (2).jpg
Востаннє редагувалось 17 квітня 2021, 11:49 користувачем Volodymyr, всього редагувалось 1 раз.
Jenya83
Повідомлень: 208
З нами з: 28 вересня 2017, 22:15
Имя: Євгеній
Звідки: Київ
Мой типоразмер: НО
Has thanked: 118 times
Been thanked: 38 times

Re: Трішки про мій макет та все, що з ним пов'язано

Повідомлення Jenya83 »

Задумка, как я понимаю для первого макета, хорошая.
Решение с цифрой считаю тоже правильным.
Теперь главное закончить все до конца.
Будет интересно наблюдать за вашим прогрессом. Успеха!
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Трішки про мій макет та все, що з ним пов'язано

Повідомлення Arkee »

Серйозний підхід. Удачі! Масштаб Н0?
Volodymyr
Повідомлень: 10
З нами з: 16 квітня 2021, 14:58
Имя: Volodymyr
Звідки: Львів
Мой типоразмер: H0

Re: Трішки про мій макет та все, що з ним пов'язано

Повідомлення Volodymyr »

Arkee писав:Серйозний підхід. Удачі! Масштаб Н0?
Дякую, масштаб Н0. Це моя друга спроба. Перший макет протримався рік (у принципі так і планувалось, що це буде навчання), але через невдалий підхід до проектування та брак досвіду у монтажі, був розібраний. Крім схеми, основні баги макету були - це підйоми та спуски. На новому було вирішено не застосовувати фанеру на підйомах/спусках, а все робити з екструдованого пінопласту (далі пінопласт)), все підганяється шліф-шкуркою, щоб радіуси виходу на площину були як можна більші. Паровози з формулою хх-5+-хх мають ходити і не сходити.

Також даний макет містить (на даний момент) 2 тіньових вокзали. Тобто з однієї колії один відстійник, з іншої - два відстійника плюс один. Довжина понад один метр. Це на нульовому поверсі. На першому, де вокзал, планується ще один відстійник. При тестуванні цифрою, виявилось, що тіньовий вокзал - це надзвичайно необхідна штука, надає надзвичайно хороший візуальний результат. Також під час тестових прогонів (все автоматом) виявилось, що.... Ні розкажу докладніше....
Задум був такий - Z21, у кожні руки по смартфону, кожному своє коло на макеті, і кожний машиніст керує свої потягом на відведеному колі, я, як диспетчер, маю змогу переміщувати потяги між колами, тобто є завороти, які дозволяють змінювати напрямки (кола) для поїздів. І попивати віски))). Що на практиці - дика скукота, ніякої змоги зробити ковток(((. Набита рука на одному колі може керувати двома не великими потягами, за умови диспетчера, який на стрілках стоїть. Взявся за автоматизацію: РокРейл - але мені нервів не вистачило з його "привидами", перейшов на ТрейнКонтрол7.
Результат - переробка всього і вся під зворотній зв'язок.
Далі тест двох кіл, результат - це НЕЙМОВІРНО. Ще додатково було закільцьовано, може краще сказати заовалено тіньовий вокзал, що створило ще один відстійник, і відповідно дає більше варіантів виходу різних рухомих складів на магістраль. На другому поверсі планую зробити промзону, яка буде напів автоматизовна. Далі буде...)))
Востаннє редагувалось 17 квітня 2021, 11:43 користувачем Volodymyr, всього редагувалось 1 раз.
Volodymyr
Повідомлень: 10
З нами з: 16 квітня 2021, 14:58
Имя: Volodymyr
Звідки: Львів
Мой типоразмер: H0

Re: Трішки про мій макет та все, що з ним пов'язано

Повідомлення Volodymyr »

photo_2021-04-17_09-04-49.jpg
IMG_20190920_145725.jpg
IMG_20190725_141731.jpg
IMG_20190626_055850.jpg
IMG_20190725_141726.jpg
photo_2021-04-17_09-04-39.jpg
Volodymyr
Повідомлень: 10
З нами з: 16 квітня 2021, 14:58
Имя: Volodymyr
Звідки: Львів
Мой типоразмер: H0

Re: Трішки про мій макет та все, що з ним пов'язано

Повідомлення Volodymyr »

Доопрацювання церкви з Адруіно, а точніше Attiny85.
Що було зроблено: статична засвітка залу та стін, динамічно вмикання кімнат, ратуша світиться у кольорах веселки.
photo_2021-04-16_15-22-50.jpg
photo_2021-04-16_15-22-50 (2).jpg
photo_2021-04-16_15-22-49 (2).jpg
photo_2021-04-16_15-22-49 (3).jpg
photo_2021-04-16_15-22-48.jpg
photo_2021-04-16_15-22-49 (4).jpg
Volodymyr
Повідомлень: 10
З нами з: 16 квітня 2021, 14:58
Имя: Volodymyr
Звідки: Львів
Мой типоразмер: H0

Re: Трішки про мій макет та все, що з ним пов'язано

Повідомлення Volodymyr »

Також забув поділитись такою інформацією. Мабуть багато хто, при застосуванні серви зіткнувся з проблемою Першого запуску, або запуску після КЗ. Коли серви починають юстувати своє положення, крутячи мотори. Що призводить до спаду напруги по живленню, і божевілля цих серв (у мене від 12 штук вже починались проблеми). Суть проблеми: при відновленні напруги, проходить опитування серви власним драйвером, що вмикає мотор (споживання струму, спад напруги на дротах), декодер може відправляти команду, а може і ні, все залежить від налаштувань декодера, ПЗ.
Рішення1: перехід на всякі бустери, грубі дроти - та ну нафіг.
Рішення2: запиляти прогу для Ардуіно, яка буде ПОСЛІДОВНО!!! вмикати реле з декодерами стрілок пачкою, у мене 4 стрілки на декодер. Результатом задоволений.
Схемотехніка на пальцях: оптопара, яка слідкує за сигналом ДСС, як тільки його немає, Ардуіно вимикає реле, сигнал є - послідовно вмикає декодери.
Jenya83
Повідомлень: 208
З нами з: 28 вересня 2017, 22:15
Имя: Євгеній
Звідки: Київ
Мой типоразмер: НО
Has thanked: 118 times
Been thanked: 38 times

Re: Трішки про мій макет та все, що з ним пов'язано

Повідомлення Jenya83 »

Та можна й не пиляти, таких прог вже є в достатній кількості, якщо що :D
Але в цілому спроможність писати скетчу, та як я розумію достатньо глибоки пізнання Arduino, як на мене т.о. круто.
Volodymyr
Повідомлень: 10
З нами з: 16 квітня 2021, 14:58
Имя: Volodymyr
Звідки: Львів
Мой типоразмер: H0

Re: Трішки про мій макет та все, що з ним пов'язано

Повідомлення Volodymyr »

Перон.
Manufacturer: Faller
Article-No.: 120199
к-ть: 2шт послідовно.
ТЗ: реалістика.
Засоби: сам вокзал), клей, аерограф, фарби, світлодіоди, терпіння)))). Перон поки не змонтований остаточно, проводилась його примірка. Що наразі можу сказати, так це те, що треба віддерти скло, яке закриває саму ціль макету - рухомий склад.
photo_2021-04-16_15-23-01.jpg
Встановив псевдо годинник.
Для реалістичності чогось не вистачало. Під руками було два циферблат-вольтметра. Знаючи як їхні секції горять (циферблата), понизив напругу живлення, що дало меншу яскравість та, сподіваюсь, довговічність. Яскравіть все рівно була завелика, довелось тонувати. Циферблати-годинники встановленні із двох сторін перону, вони статичні. Щоб вони показували справжнню годину, треба б було до них вести шлейфи дротів, але так як годинників не видно через скло, а тільки їх свічення, то прийнято рішення залишити як є, уява та увага на рухомому складі допомагає приховати статичність годинників.
Освітлення було виконано із 3мм світлодіодів тепло спектру (4000К), для імітації світловідбивачів використано шляпки дюбелів, які зверху фарбувались.
photo_2021-04-16_15-23-01 (2).jpg
Відсутні бокові скла перону.
Трішки вейзерінг
Трішки вейзерінг
Скла перону присутні, підлягають демонтажу. Ті, які закривають це Рухоме ЧУДО
photo_2021-04-16_15-23-00.jpg
photo_2021-04-17_12-19-00.jpg
photo_2021-04-16_15-23-01 (3).jpg
railmodel
Повідомлень: 355
З нами з: 24 серпня 2016, 07:38
Имя: railmodel
Звідки: Киев
Мой типоразмер: H0
Has thanked: 22 times
Been thanked: 38 times

Re: Трішки про мій макет та все, що з ним пов'язано

Повідомлення railmodel »

Volodymyr писав:основні баги макету були - це підйоми та спуски. На новому було вирішено не застосовувати фанеру на підйомах/спусках, а все робити з екструдованого пінопласту (далі пінопласт)), все підганяється шліф-шкуркою, щоб радіуси виходу на площину були як можна більші.
Т. е. проблема была в том, что на стыке уклона и основной плоскости образовывался излом профиля?
Volodymyr
Повідомлень: 10
З нами з: 16 квітня 2021, 14:58
Имя: Volodymyr
Звідки: Львів
Мой типоразмер: H0

Re: Трішки про мій макет та все, що з ним пов'язано

Повідомлення Volodymyr »

railmodel писав:
Т. е. проблема была в том, что на стыке уклона и основной плоскости образовывался излом профиля?
Так, проблема була у фанері, а точніше у її довжині. Якщо б довжина фанери була велика, можна було її вигинати, щоб забрати гострі кути. При використанні пінопласту із запасом висоти, його сточував шліф-шкуркою та робив ухил до центру радіусу, що додавало реалістичності при проходженні повороту. Також фанеру треба лобзіком різати, важко обробляти. А найголовніше - це жахливий резонанс, шум (пустота з низу підсилює шум), коли потяг їде. Пінопласту має теж мінус - це пил, який утворився при обробці, постійно треба пил забирати.
Аватар користувача
Stinky
Супермодератор
Повідомлень: 5903
З нами з: 16 травня 2015, 01:19
Имя: Дионисий
Звідки: Kiew
Мой типоразмер: Н0
Has thanked: 1016 times
Been thanked: 2104 times
Контактна інформація:

Re: Трішки про мій макет та все, що з ним пов'язано

Повідомлення Stinky »

Довольно большой и ультра современный проект.Я мало что понимаю в тексте,зато наслаждаюсь
реалистичными картинками. 8-)
Зображення
Аватар користувача
vover
Супермодератор
Повідомлень: 3180
З нами з: 02 серпня 2015, 16:29
Имя: Владимир
Звідки: Будапешт
Мой типоразмер: H0
Has thanked: 1143 times
Been thanked: 406 times

Re: Трішки про мій макет та все, що з ним пов'язано

Повідомлення vover »

А можете план макетика выложить пожалуйста?
Очень интересно посмотреть путевое развитие :roll:
railmodel
Повідомлень: 355
З нами з: 24 серпня 2016, 07:38
Имя: railmodel
Звідки: Киев
Мой типоразмер: H0
Has thanked: 22 times
Been thanked: 38 times

Re: Трішки про мій макет та все, що з ним пов'язано

Повідомлення railmodel »

vover писав:А можете план макетика выложить пожалуйста?
Притом в виде винтраковского TRA-файла (только сжать ZIP-ом, иначе форум не даст вложить).
Volodymyr
Повідомлень: 10
З нами з: 16 квітня 2021, 14:58
Имя: Volodymyr
Звідки: Львів
Мой типоразмер: H0

Re: Трішки про мій макет та все, що з ним пов'язано

Повідомлення Volodymyr »

railmodel писав:
vover писав:А можете план макетика выложить пожалуйста?
Притом в виде винтраковского TRA-файла (только сжать ZIP-ом, иначе форум не даст вложить).
Будь ласка
Вкладення
maket21-04-21.zip
(10.68 Кіб) Завантажено 72 разів
Volodymyr
Повідомлень: 10
З нами з: 16 квітня 2021, 14:58
Имя: Volodymyr
Звідки: Львів
Мой типоразмер: H0

Re: Трішки про мій макет та все, що з ним пов'язано

Повідомлення Volodymyr »

Додаю схему ярусів.
Нульовий поверх з тіньовими вокзалами
Нульовий поверх з тіньовими вокзалами
Перший поверх
Перший поверх
Другий поверх
Другий поверх
У більшості випадків застосовую флекси. Те що не вирівняно колії у плані - це доробки, доробки плану які були зроблені вже після того, як прокладено колії на макеті. Другий поверх поки віртуальний. Також на столі було передбачено запас по 15-20 см, щоб було поле для коректування нестиковок плану з макетом чи навпаки))). Апендицит біля вокзалу - це колія для прог-треку.
Аватар користувача
Mixsus
Повідомлень: 17
З нами з: 18 червня 2020, 00:31
Имя: Алекс
Мой типоразмер: H0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Трішки про мій макет та все, що з ним пов'язано

Повідомлення Mixsus »

Владимир. Я так понимаю что стрелками вы управляете через арду??
Вы можете поделиться своей заливкой программы на арду для стрелок?
Интересует и схема подключения.
Відповісти

Повернутись до “Модулі та макети”