Побудова домашнього макету 155см на 100см від Arkee.

Будуємо різні макети, і не забуваємо хвалитися ними
Аватар користувача
Muton
Повідомлень: 3879
З нами з: 11 травня 2015, 23:12
Имя: Вітя
Звідки: Київ
Мой типоразмер: НО
Has thanked: 795 times
Been thanked: 865 times

Re: Побудова домашнього макету 155см на 100см від Arkee.

Повідомлення Muton »

С почином! ;) Мост хорошо получился.
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Побудова домашнього макету 155см на 100см від Arkee.

Повідомлення Arkee »

Muton писав:С почином! ;) Мост хорошо получился.
Дякую! Є нюанси що мені не подобаються, зокрема трохи не співпадають торці контррельсів з віссю колії але клей так вхопив що боюсь поламати все зразу. Ще мусів підшліфовувати торці, бо той Нохаб тре по них низом зчепки як Марклін лижею. А от Машка гарно проходить :)
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Побудова домашнього макету 155см на 100см від Arkee.

Повідомлення Arkee »

Нагадайте, колію на ПВА краще фіксувати на чистий, чи на 50% з водою? Для баласту знаю що з водою та миючим, а для колії?
Аватар користувача
Stinky
Супермодератор
Повідомлень: 5903
З нами з: 16 травня 2015, 01:19
Имя: Дионисий
Звідки: Kiew
Мой типоразмер: Н0
Has thanked: 1017 times
Been thanked: 2106 times
Контактна інформація:

Re: Побудова домашнього макету 155см на 100см від Arkee.

Повідомлення Stinky »

Понятно что путевой жидким пва будет наверно проблематично крепить. :roll: Я крепил неразведенным, точечно. Прижимал или грузом или кнопками. Потом обходится без пва,применяя термоклей. Что существенно ускорило процесс. Отсыпка балласта на жидком пва потом укрепит все окончательно.
Зображення
Аватар користувача
youdmit
Повідомлень: 3047
З нами з: 30 липня 2015, 01:48
Имя: ЮрСанич
Звідки: Київ
Мой типоразмер: H0, H0e
Has thanked: 1430 times
Been thanked: 2601 times

Re: Побудова домашнього макету 155см на 100см від Arkee.

Повідомлення youdmit »

Stinky писав: Потом обходился без пва, применяя термоклей. Что существенно ускорило процесс.
С термоклеем оптимальный вариант, обеспечивающий моментальный результат. Если не особо горит, то могу рекомендовать клей для пенопласта типа Титан или Дракон - результат отличный, но потребуется фиксация на время полной полимеризации.

И да! Орест, с первым проездом по макету! Хоть и действо получилось весьма условное, но символизм этого этапа вдохновляет.
Я сотый раз, опять начну сначала... (А.Макаревич)
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Побудова домашнього макету 155см на 100см від Arkee.

Повідомлення Arkee »

youdmit писав:
Stinky писав: Потом обходился без пва, применяя термоклей. Что существенно ускорило процесс.
С термоклеем оптимальный вариант, обеспечивающий моментальный результат.

Термоклей річ хороша, я його на першому макеті використовував для цього. Але ІМХО не дуже підходящий варіант. По перше, якщо зразу не посадиш як треба то відривати, чистити та знову садити, можна пошкодити шпальну решітку. Для флексів взагаді не варіант, якщо шали десь стали "хаткою", на ПВА можна спокійно поправити як треба, тут же, відриваючи, порвеш нафіг решітку. А по друге, якщо переборщити з кількістю, надлишок виходить між шпалами і немає куди сипати балласт в тому місці. На Титан я клею пінопласт та підложку, хороший клей. А зараз зробив на ПВА як і порадив Stinky, фіксую маленькими цвяшками, гарно лізуть у підложку та пінопласт.
И да! Орест, с первым проездом по макету! Хоть и действо получилось весьма условное, но символизм этого этапа вдохновляет.
Дякую! Так, воно надихає. Зараз є вже трохи більше куди бігати :) Також в процесі водопропускна споруда, поки незакінчена бо не маю потрібних матеріалів.
Посередині перегону получився незапланований горб на профілі. Згадуючи який лютий профіль у Гайвороні вирішив - нехай буде :)
Вкладення
IMG_20200824_205116_1.jpg
IMG_20200824_205000_1.jpg
IMG_20200824_205108_1.jpg
I_L
Повідомлень: 139
З нами з: 08 травня 2020, 10:15
Имя: Игорь
Звідки: Ворзель
Мой типоразмер: H0
Has thanked: 653 times
Been thanked: 512 times

Re: Побудова домашнього макету 155см на 100см від Arkee.

Повідомлення I_L »

По поводу крепления шпальной решетки к подмакетнику я пользуюсь такой технологией.
1. Размечаю пути.
2. Сверлю отверстия под провода (их я припаиваю к рельсам снизу) и привода стрелок.
3. Приклеиваю подложку Track-Bed от Woodland Scenics.
4. Устанавливаю рельсы.
5. Креплю рельсы к подмакетнику маленькими гвоздиками. Для это в шпальной решетке обычно уже есть отверстия. + можно насверлить дополнительные, что весьма актуально для флексов.
6. Балластирую путь.
7. Прокапываю балласт клеем Scenic Cement от Woodland Scenics.
8. Крашу рельсы и балласт.

В чем главный плюс такой технологии - послу установки путь можно рихтовать слегка подбивая гвоздики в стороны. А это иногда приходится делать после пробных пусков поездов.
После приклейки гвоздики можно выдернуть - клей и так отлично держит. Но я их оставляю - после покраски гвоздики практически незаметны (см. фото).
Вкладення
IMG_20190301_123705a.jpg
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Побудова домашнього макету 155см на 100см від Arkee.

Повідомлення Arkee »

I_L писав:По поводу крепления шпальной решетки к подмакетнику я пользуюсь такой технологией.
1. Размечаю пути.
2. Сверлю отверстия под провода (их я припаиваю к рельсам снизу) и привода стрелок.
3. Приклеиваю подложку Track-Bed от Woodland Scenics.
4. Устанавливаю рельсы.
5. Креплю рельсы к подмакетнику маленькими гвоздиками. Для это в шпальной решетке обычно уже есть отверстия. + можно насверлить дополнительные, что весьма актуально для флексов.
6. Балластирую путь.
7. Прокапываю балласт клеем Scenic Cement от Woodland Scenics.
8. Крашу рельсы и балласт.

В чем главный плюс такой технологии - послу установки путь можно рихтовать слегка подбивая гвоздики в стороны. А это иногда приходится делать после пробных пусков поездов.
После приклейки гвоздики можно выдернуть - клей и так отлично держит. Но я их оставляю - после покраски гвоздики практически незаметны (см. фото).
Дякую, у Вас шикарно виходить, та й загалом Ваш макет - це РІЧ! Про такий плацдарм мріє мабуть кожен залізничний моделіст. Я в основному стараюсь використовувати "підножний корм". Клей ПВА чудово тримає, а підложка на висоті в мене з 6 мм дитячого карімату-пазлу (в ігрових кімнатах для малюків у торгових центрах таким матеріалом часто покрита підлога), на станції та малому колі буде 3 мм підложка під ламінат.
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Побудова домашнього макету 155см на 100см від Arkee.

Повідомлення Arkee »

Ну що ж, перший сезон серіалу про мій макет добіг кінця. Завтра він переїде в гараж, де чекатиме наступного наскоку. Але це не означає що тема заглохне - думаю зайнятися будівлями, заготовкою матеріалів, а також теорією :) А зараз поставив його на місце де він має жити. Здоровий, падло :) Перегон на насипі над руслом ріки думаю буде круто виглядати, я, як любитель пофотографувати поїзди, думаю що це місце в реалі забаянили б вздовж та поперек. Пару фото додається, вибачте за якість, темно. Цього разу в головній ролі древній"цойкозавр" BR23.
Вкладення
IMG_20200826_231541_1.jpg
IMG_20200826_231924_1.jpg
IMG_20200826_231652_1.jpg
IMG_20200826_231647_1.jpg
IMG_20200826_231610_1.jpg
Аватар користувача
Stinky
Супермодератор
Повідомлень: 5903
З нами з: 16 травня 2015, 01:19
Имя: Дионисий
Звідки: Kiew
Мой типоразмер: Н0
Has thanked: 1017 times
Been thanked: 2106 times
Контактна інформація:

Re: Побудова домашнього макету 155см на 100см від Arkee.

Повідомлення Stinky »

Макет еще не готов,а погонять поязды уже пригорает :) .Как это знакомо...
Зображення
I_L
Повідомлень: 139
З нами з: 08 травня 2020, 10:15
Имя: Игорь
Звідки: Ворзель
Мой типоразмер: H0
Has thanked: 653 times
Been thanked: 512 times

Re: Побудова домашнього макету 155см на 100см від Arkee.

Повідомлення I_L »

Arkee писав:... Я в основному стараюсь використовувати "підножний корм". Клей ПВА чудово тримає, а підложка на висоті в мене з 6 мм дитячого карімату-пазлу (в ігрових кімнатах для малюків у торгових центрах таким матеріалом часто покрита підлога), на станції та малому колі буде 3 мм підложка під ламінат.
Абсолютно правильный подход! Наше хобби и так весьма недешевое!
Но основная мысль моего поста была несколько в другом. Я считаю, что сразу приклеивать шпальную решетку неправильно, особенно если использовать флексы. Крепление на гвоздиках как раз и дает возможность исправить ошибки. А уже после полноценной обкатки можно балластировать и клеить.
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Побудова домашнього макету 155см на 100см від Arkee.

Повідомлення Arkee »

Я робив так - спочатку роздрукував схему макету в масштабі 1:1, потім повирізуав ножицями потрібні ланки і використовував їх як шаблон щоби гнути флекс. Рухомий склад перед проклейкою теж проганяв. Радіус за мостом правда вийшов меншим, аніж планував (але в межах норми) - я не врахував що контррельси виходять за межі мосту і тому щоби їх торці не сильно змішались відносно осі в кривій, додав прямої на 4 шпали з кожного боку. Проводи паяв до з'єднувачів знизу.
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Побудова домашнього макету 155см на 100см від Arkee.

Повідомлення Arkee »

Поки що в'ялі ковиряння. Зробив водопропускну споруду, чи радше, маленький міст. Фото прототипу додаю. Тонувати особливо не вмію тому вийшло що вийшло. Також перших рис набирає будівля станції Златівка :)
Вкладення
IMG_16640-2.jpg
IMG_20200905_225102_1.jpg
IMG_20200905_225154_1.jpg
IMG_20200905_225114_1.jpg
Аватар користувача
Stinky
Супермодератор
Повідомлень: 5903
З нами з: 16 травня 2015, 01:19
Имя: Дионисий
Звідки: Kiew
Мой типоразмер: Н0
Has thanked: 1017 times
Been thanked: 2106 times
Контактна інформація:

Re: Побудова домашнього макету 155см на 100см від Arkee.

Повідомлення Stinky »

Вполне прилично изготовлен малый мост, в меру состарен. ;)
Зображення
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Побудова домашнього макету 155см на 100см від Arkee.

Повідомлення Arkee »

Stinky писав:Вполне прилично изготовлен малый мост, в меру состарен. ;)
Дякую за комплімент :) Світло-сіра фарба з балону після тонування стала темно-сірою, якраз як міст. Думаю чи давати туди контррельси, чи ні. Тепер щодо концепції макету, не врешті визначився - це умовне Закарпаття, де на кількох станціях є колія як 1520, так і 1435. Пасажирські вагони УЗ після заміни колісних пар у Чопі чіпляють до словацьких, або угорських поїздів, що мають зазвичай по 1-2 вагони. Досить зручна для моделіста картина - євролокомотив, один євровагон як правило 2 класу і пару наших вагонів,при чім не завжди РІЦ, а іноді і ЦМВ нашого габариту. Аналогічно і на заходах зі сторони Румунії. Прототипом будівлі станції буде будівля ст. Виноградів, але мабуть що без бокової прибудови, або з нею, але у скороченому вигляді - занадто довга виходить, а я ще хочу рампу на 1 колії. Також думаю чи робити контактну мережу на великому колі, чи ні.
Вкладення
images.jpeg
images.jpeg (8.25 Кіб) Переглянуто 3542 разів
unnamed.jpg
IMG-c191d5d2dca029d47439150d12103ad6-V.jpg
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Побудова домашнього макету 155см на 100см від Arkee.

Повідомлення Arkee »

Не хотілося показувати недороблений вокзал, та не втерпів - якось дуже важко він іде, немає досвіду та достатньої прямоти рук, до того ж вибрав не зовсім підходящий пластик, 1,5мм все ж дуже товстий щоби можна було робити акуратні вирізи для вікон. Багато зайвої роботи в результаті щоби це все замаскувати. Зате хатка вийшла противандальна :) Перемички вікон робив з хрестиків для для 1,5 мм шва, товщину спилював дремелем до приблизно квадрату у розрізі.
Вкладення
IMG_20200929_005751_1.jpg
IMG_20200929_005744_1.jpg
IMG_20200929_005333_1.jpg
IMG_20200929_005229_1.jpg
Аватар користувача
Stinky
Супермодератор
Повідомлень: 5903
З нами з: 16 травня 2015, 01:19
Имя: Дионисий
Звідки: Kiew
Мой типоразмер: Н0
Has thanked: 1017 times
Been thanked: 2106 times
Контактна інформація:

Re: Побудова домашнього макету 155см на 100см від Arkee.

Повідомлення Stinky »

Прикольный домичек.Зато 100% эксклюзив.Основную работу сделано.Теперь декорации
и доведение до красоты. :roll:
Зображення
Аватар користувача
youdmit
Повідомлень: 3047
З нами з: 30 липня 2015, 01:48
Имя: ЮрСанич
Звідки: Київ
Мой типоразмер: H0, H0e
Has thanked: 1430 times
Been thanked: 2601 times

Re: Побудова домашнього макету 155см на 100см від Arkee.

Повідомлення youdmit »

Arkee писав:вибрав не зовсім підходящий пластик, 1,5мм
Это очень жестоко по отношению к себе. :roll: Более 1,0 там нигде и не надо было. А на мелочёвку 0,5 и 0,25.
А проще всего сделать из картона и поверьте, никуда бы оно не делось. У меня хранится картонная модель корабля, которой в декабре будет 40 лет. И этот корабль, полагаю, меня переживёт...
Противовандальное - это весьма относительно. Если наступить, то не имеет значения, картон или полистирол.
А здание очень интересное. Хорошая работа, душевная. Люблю макеты архитектуры и такая модель конечно не оставляет равнодушным. Удачи!
Я сотый раз, опять начну сначала... (А.Макаревич)
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Побудова домашнього макету 155см на 100см від Arkee.

Повідомлення Arkee »

youdmit писав:
Arkee писав:вибрав не зовсім підходящий пластик, 1,5мм
Это очень жестоко по отношению к себе. :roll: Более 1,0 там нигде и не надо было. А на мелочёвку 0,5 и 0,25.
Окантовка вікон та карнизи уже з 0,75 мм пластику, смужки 2 та 4 мм шириною. Вони приховують криво вирізані віконні пройоми. Всередині будинок розпланований на поверхи та приміщення тим же 1,5 мм пластиком тож таки дійсно дуже жорсткий, у футбол ним звичайно не пограєш, але дитина, наприклад, не розтовче. Прототипом, як я писав раніше, стала будівля станції Виноградів з тою відмінністю що одноповерхова прибудова не така довга, там буде ДСП та релейна. Всередині буде (на примітивному рівні) імітація побілки стін та підлога, планується освітлення. Також на станції буде іще пакгауз на рампі та двостійлове депо. Думаю ще з чого оце ливньовку робити, може з вушних паличок...
Аватар користувача
Arkee
Повідомлень: 329
З нами з: 31 липня 2020, 00:40
Имя: Орест
Звідки: Львів
Мой типоразмер: TT
Has thanked: 94 times
Been thanked: 148 times

Re: Побудова домашнього макету 155см на 100см від Arkee.

Повідомлення Arkee »

Мабуть зараз битимуть ногами - пофарбував я вокзал і розстроївся :( Найбільше зауваження до вікон, бо на стінах я спеціально намагався зробити імітацію "шуби", для цього навмисне взяв погану фарбу, у якій завелись крупинки, потім злегка пройшов наждаком. Ну й будівля по задумі трохи обшарпана має бути, так і вийшло. А от вікна мені не подобаються :(
П.С. на дах не звертайте уваги, це донька "допомагала" фарбувати, він буле покритий імітацією шиферу з картону.
Вкладення
IMG_20201006_114608_1.jpg
IMG_20201006_001446_1.jpg
Відповісти

Повернутись до “Модулі та макети”