Стол покатать детишкам

Будуємо різні макети, і не забуваємо хвалитися ними
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

Нарешті!
Всі ділянки створені, датчики підключені. Також під'єднана половина стрілок (це було раніше). Друга половина буде коли прийде другий стрілочний декодер.
Вирішив ідти по шляху найменьшого спротиву, тобто одна ділянка - один датчик. Це дозволяє економити ізостики, клемні з'єднувачі рейок, а також час....багато часу, бо довелося б подводити живлення до кожної ділянки мід блоками, а це капець... Але у Рокреіл можна використовувати і один датчик, просто налаштувавши відповідним чином тайминг зупинки. Звичайно це не замінить двох датчиків, але для початку, "погратися", цілком вистачить.
Все працює, все чудово. Ще трохи розібратися з автоматикою в рокреіл і можна буде запускати рандомний движ.

Ну і фотка на додачу: П - це Порядок! :lol:
1711193038050.jpg
ну і поточна схема:
Новый точечный рисунок.jpg
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

Всіх вітаю!
От і закінчився мій експеримент. В принципі, мета була майже досягнута. Деякі технічні моменти не дозволяють продовжити далі, да чесно і трохи набридло вже, а тому слідкуйте за барахолкою, скоро там все це почне з'являтися. Якщо комусь щось цікаве, пишіть в особисті - питайте.
Розчавлення вагін в прямому ефірі напевно не буде, бо я так і не дійшов до великого запуску, а ті кілька вагін по яким були вироки, просто залишу собі на згадку про це цікаве хоббі.
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
Аватар користувача
Stinky
Супермодератор
Повідомлень: 5921
З нами з: 16 травня 2015, 01:19
Имя: Дионисий
Звідки: Kiew
Мой типоразмер: Н0
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2142 times
Контактна інформація:

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення Stinky »

В сенсі все закінчилося? Не почавшись.. :| Так форсовано все йшло.. Я сподівався побачити роботу всього макету. З розкриттям таємниць зради вагін. :roll:
Зображення
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

Stinky писав:
24 березня 2024, 14:57
В сенсі все закінчилося? Не почавшись.. :| Так форсовано все йшло.. Я сподівався побачити роботу всього макету. З розкриттям таємниць зради вагін. :roll:
м-да, напевно з боку воно так і виглядає..., але я награвся і втомився. Те що хотів побачити - побачив, автоматика не міф, вона існує, але у мене нема ще 10 років і кількох тисяч євро щоб здобути стільки досвіду, щоб зробити так аби весь цей прикол працював довше 5 хвилин :lol:
Будь-яка велика справа складається з багатьох дрібних шматочків гівна.
Як це виглядає на ділі: збираєшь схему в рограмі, а потім переносиш її на стіл. Перший шматок гівна: жодного разу на столі рейки не зістиковалися так як намальована в програмі. Не критично. Потім ти все це заживлюєш і тут виявляється, що тілігівські стрілки хоч і пають перемички для заживлення відгалужень, але в реальності половина стрілок не забезпечує передачі струму на відгалуження. Це другий шмат гівна, не критичний. Потім ти хочешь всю цю справу електрифікувати і купляєш набір соленоїдів для стрілок. На маленькому аркуші-вкладенні проста схемка і жодних застережень, що воно працює ьільки в вакуумі і деальних умав при абсолютному нулі. Під'єднали - все працює, топ. Потім ти замислюєшся над розворотною петлею, купляєш модуль, але він спрацьовує через раз. Ти зменшуєш чутливість і він взагалі не працює, логічно...ну, напевно знов я щось не так зробив, все-таки 2 дроти прикрутити то треба вміти. Мальенький шмат, але не критичний. Тоді приходить ідея автоматизації. Купляєш командну станцію, стрілочний декодер, детектор зайнятості і, о диво, все працює, все стикується і все норм. Звичайно по дорозі маленький другий шмат гівна збільшується, бо коли утебе є ізольовані ділянки то от та всрата відсутність контакту на стрілкових відгалудженнях таки починає мати наслідки. Ну нічого, заживимо навіть ці огризки, ну дійсно, не робити ж одразу нормальні робочі стрілки по 20-30 євро, це ж не цікаво. Вирішили. Залишилось запрограмувати. Трохи танців з прогою, зміст якої судячи з постів на росіянських форумах (так, саме там, бо у нас всі настільки розумні, що нема чого і обговорювати) зрозумілий тільки розробникам і все починає працювати, залишилось натиснути заповітну кнопку. І тут у нас до зрадливих вагін, мерехтливого лока, черезразової зворотньої петлі (але це все фігня), додаються стрілки, які працювали, а тепер половина з них працювати відмовляється. Та реагує з 10 разу, та ледь перемикається, та взагалі здохла... Як вдалося з'ясувати у Ігоря, їм не вистачає живлення :shock: Ну, тобто, вчора вистачало, позавчора вистачало, місяць тому вистачало, а от тепер перестало вистачати. При чьому не всім, а тільки деяким обраним... От такоє от, як казала одна баба. Добре, дамо їм струму. Підключаєм напряму до зедки - ніфіга. Заживлюєм стрілковий деколер цеглиною - ніфіга, хто працював той працює, хто філонив так і продовжує. Заживлюєм напряму від цеглини через магічні дроти, що були в комплекті з соленоїдами - хєр там, ті шо працювали чудово працюють, всі інші так само "не вистачає живлення". Звичайно в процесі цих зносин пара соленоїдів просто здохла.....ну і от, вже схему запускати нема з чим. Можна звичайно зі схеми викинути ті пару стрілок і пустити, що заришилось, але для чого...
Коротше кажучи: читайте мануали, навіть якщо там нічого не написано, користуйтеся тим, що всі і так знають, а також тим, що виробники рекомендують (що правда невідомо де і в якому вигляді ці рекомендації шукати). От і маємо, що все є, але ніхєра не працює :lol:
Досвід був цікавий, корисний, хоч і дорогий. Зате хтось зможе незадорого придбати залишки мого барахла.
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

Ну, і на останок питання з зірочкою для знавців електротехніки:
який з цих дротів на довжині 1,5м зжирає таку кількість напруги, що тілігівський соленоїд замість бадьорого переключення ледь рухається?
1711291380208.jpg
не дивлячись ні на що, у мене все таке є тестер і я ще здатен виміряти напругу, тому відповідь я знаю. Але цікавлять думки профі.
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
mechanic
Повідомлень: 51
З нами з: 26 лютого 2018, 16:34
Имя: mechanic
Мой типоразмер: H0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення mechanic »

Для живлення соленоїдів потрібен БЖ з напругою від 18 до 21 Вольт і конденсатором на 10000мкФ. Тоді спрацювання буде 100%. Перевірено на досить прожорливих приводах Peco. Такого конденсатора вистачає на переведення 8 стрілок одна за одною, з інтервалом 0,2- 0,3 сек. БЖ саморобний на основі накального трансформатора ТН61.

Ніякої 4-разової петлі на схемі колій немає. Перетин полярності є тільки в одному місці. Прибравши в цьому місці пару геть не потрібних стрілок, модуль розворотної петлі стає не потрібен зовсім. Заводські модулі розворотної петлі часто працюють неадекватно. Саморобний на основі Ардуіно працює як годинник.

Напруга на соленоїди втрачається не на дротах, просідає сам блок живлення.
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

mechanic писав:
24 березня 2024, 20:21
Для живлення соленоїдів потрібен БЖ з напругою від 18 до 21 Вольт і конденсатором на 10000мкФ. Тоді спрацювання буде 100%. Перевірено на досить прожорливих приводах Peco. Такого конденсатора вистачає на переведення 8 стрілок одна за одною, з інтервалом 0,2- 0,3 сек. БЖ саморобний на основі накального трансформатора ТН61.

Напруга на соленоїди втрачається не на дротах, просідає сам блок живлення.
Дякую.
Причину я знайшов.
Насправді справа або у недосконалості конструкції, або у банальному браку, і я це виявив просто експериментальним шляхом протягом кількох годин.
У мене декодер на 8 стрілок, з яких я підключив 5 прямих і 3 радіусні. У Тілліга ТТ на призмі є два основних види стрілок: прямі і радіусні. Коштують вони 21 і 27 євро відповідно. Соленоїд для їх електрифікації коштує ще 21 євро. Чого в мене і підгорає пердак.
Так от проблеми виявились тільки у радіусних. Прямі клацають як треба, радіусні або заїдають, або починають працювати з надцятого імпульса.
Сам соленоїд, зі слів Ігоря, обладнаний захистом, тобто коли він досягає крайнього положення то подається сигнал, який блокує надлишкове надходження струму. Якби цього не біло, то соленоїд перегрівався б з усіма відповідними наслідками.
На фото пряма і радіусна стрілки з прикріпленими соленоїдами:
1711356008414.jpg
1711356008419.jpg
1711359768065.jpg
Якщо уважно придивитись, то в прямій стрілці соленоїд знаходиться чітко перпендикулярно до механізму перемикання, а от в радіусній він має ледь помітний кут. На вигляд нічого кримінального, але цей кут в радіусній відчувається навіть при перемиканні стрілки руками: потрібно невеличке додаткове зусилля для доведеня її в крайнє положення.
Що ж ми маємо при підключенні електрики? Імпульс рухає перемикач, але той в силу конструкції не досягає кінцевого положення, а значить струм продовжує надходити і якщо пощастить то стрілка таки переключиться і заблокує надлишок струму, а якщо ні, то соленоїд прийме на себе весь струм з усіми витікаючими наслідками. Так було і у мене. На початках стрілки спрацьовували і я не надава значення якості спрацювання. Але через 10-15 перемикань от той надлижковий струм, що надходим кожного імпульса дав накопичувальний ефект через що страждала обмотка всередині, що призводило до залипання штовхача і в свою чергу погіршення ситуації аж до повної неможливості перемикання.
З прямими стрілками все топ.
Знявши ще трохи дихаючий соленоїд з радіусної я його став перемикати без навантаження і.....о диво, йому всього вистачає і він таки ожив. Тепер ставимо заздалегідь робочий соленоїд на радіусну і спостерігаємо процес, що був описаний вище. Імпульс-не повне перемикання-жужання надлижкового струму, з часом втрата працездатності через внутрішнє термічне пошкодження.
Змеьшення часу імпульсу до мінімуму на декодері може дати результат, якщо фізично для повного перемикання стрілки достатньо неповної амплітуди руху штовхача, але нажаль таке можливо не в усіх стрілках, а одже проблему не вирішує да не факт, що надлишковий мікроімпульс, який я вже не можу зафіксувати "на око" не дасть з часом негативний накопичувальний ефект.

А тому, за таких умов, повна електрифікація схеми можлива тільки за повного виключення з неї радіусних стрілок. Або городити якийсь колгосп, що зважаючи на ціну цих німецьких цяцьок, я вважаю надлишковим.

Треба ще зауважити, що стрілки у Тілліг ТТ на призмі це слабке місце, бо навіть якщо ви не займаєтесь електрифікацією, а просто розкладаєте схему, що передбачає не замкнений контур, а якесь відгалуження, то можете з подивом виявити, що на вашому відгалудженні локи не їдуть, бо нема струму. А нема його тому, що стрілка просто його не передає на розірвану рейку відгалудження. Так, там є гарні перемички і вони навіть тримаються, на вигляд жодних запитань, але у мене з 22 стрілок майже половина не прозвонювалась тестером на вігалудженій рейці. Це не критично, але осад залишає. Як на мене, за такі гроші, майже 50% браку (а як би ви це назвали?) - це занадто.

Я розумію, що я такий єдиний і унікальний і описані мною випадки ніколи раніше не траплялися і навряд чи трапляться, а справа в першу чергу від рук, дротів, відсутності досвіду, _____________ (сюди впишіть свою версію моєї профнепридатності), але як попередження для тих хто буде це купляти для певних цілей.
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
Аватар користувача
burbon
Супермодератор
Повідомлень: 1590
З нами з: 04 травня 2015, 09:29
Имя: Igor
Звідки: Kyiv, Ukraine
Мой типоразмер: TT, Z, H0e
DIGITAL DCC/mfx
Ремонт, обслуживание и оцифровка моделей Z, N, TT, H0, 1, G
Has thanked: 162 times
Been thanked: 654 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення burbon »

Дуже дякую за пост. Як і в попередньому це мабуть каміння в мій город.
Якщо я не помиляюсь то тригіром стала наша розмова по телефону і жартівлива фраза від мене: «read the fucking manual».
Знов таки, якщо не помиляюсь то проблемні стрілки що Ви брали декілька років назад я замінив Вам по гарантії (якщо нічого не плутаю), що не в мене то вибачайте. Дійсно така проблема буває зі стілками де використовується точкове зварювання. Отож пропанував рішення по цій проблемі і я не відмовляюсь від допомоги по всім питанням що виникли.
Нажаль проблеми виникають у всіх виробників і Tillig не виключення.
У Вашому випадку я свою думку висловив по телефону. Ще раз наголошу що неможна все (КС, перефірію, приводи) вішати на один блок живлення бо буде просадка по напрузі. Дроти теж бувають різні хоча на вигляд майже однакові. Коротше, далі букви тапати не хочу.
Дякую за увагу до нашого хоббі.
Лучше много раз по разу, чем ниразу много раз...
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

Жодного каміння.
До Вас претензій нуль. Поради по телефону це як лікувати по фотографії, тому і відношення до них відповідне, тому і тут жодних зауважень.
І про мануали все норм, уважно завжди їх читаю, але я спеціально перелопатив вчора сайт Тіліга чи є в них якісь зауваження по моїм питанням і нічого не знайшов. Це я робив спеціально,а людина, що купляє в магазині просто тому що сподобалось (наприклад вагон) ніякого мануалу з вказівкою, що його не можна катати з тим, тим і тим, або в гору, або з гори, да ще і тільки на певному радіусі, в жодному з вагонів я не знайшов, да і на сайті теж.
Ви завжди відповідаєте на всі питання і завжди консультуєте; проблемну стрілку, що брав у Вас так, підпаяли по гарантії. Жодних претензій.
Рекомендації Ваші теж були почуті і всі подальші випробування проводились вже з цеглиною.
Все інше я брав на ліппе і у мене лише претензія до виробника, бо такої кількості браку давно не зустрічав і ніде не читав про подібні випадки, а тому довіряв і при купівлі не перевіряв тим же тестером, в зв'язку з чим і хочу попередити інших користувачів про можливі проблеми.
Дивно, що я перший хто з таким стикнувся, але буває.
Не більше і не меньше.
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
mechanic
Повідомлень: 51
З нами з: 26 лютого 2018, 16:34
Имя: mechanic
Мой типоразмер: H0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення mechanic »

depeche писав:
25 березня 2024, 11:41
Якщо уважно придивитись, то в прямій стрілці соленоїд знаходиться чітко перпендикулярно до механізму перемикання, а от в радіусній він має ледь помітний кут. На вигляд нічого кримінального, але цей кут в радіусній відчувається навіть при перемиканні стрілки руками: потрібно невеличке додаткове зусилля для доведеня її в крайнє положення.
Заїдання механізму легко виправити. Трохи розпиляти(або розсвердлити) отвори кріплення приводу. І знайти таке положення приводу, щоб руками стрілка переводилась легко. Відповідно і на соленоїд навантаження буде менше. Також треба капнути пару крапель будь-якого індустріального масла на перевідну тягу, щоб вона легше ходила.
У приводів Пеко так само змащую перевідну тягу, зусилля для переводу стає рази в 2 менше.
Аватар користувача
burbon
Супермодератор
Повідомлень: 1590
З нами з: 04 травня 2015, 09:29
Имя: Igor
Звідки: Kyiv, Ukraine
Мой типоразмер: TT, Z, H0e
DIGITAL DCC/mfx
Ремонт, обслуживание и оцифровка моделей Z, N, TT, H0, 1, G
Has thanked: 162 times
Been thanked: 654 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення burbon »

depeche писав:
25 березня 2024, 14:41
...І про мануали все норм, уважно завжди їх читаю, але я спеціально перелопатив вчора сайт Тіліга чи є в них якісь зауваження по моїм питанням і нічого не знайшов...
І на сайті в описі і в мануалі рекомендовано блок живлення 14—16В змінного струму і максимальному піковому навантажені до 1А
IMG_20240325_174404.png
IMG_20240325_174312.png
Лучше много раз по разу, чем ниразу много раз...
Аватар користувача
burbon
Супермодератор
Повідомлень: 1590
З нами з: 04 травня 2015, 09:29
Имя: Igor
Звідки: Kyiv, Ukraine
Мой типоразмер: TT, Z, H0e
DIGITAL DCC/mfx
Ремонт, обслуживание и оцифровка моделей Z, N, TT, H0, 1, G
Has thanked: 162 times
Been thanked: 654 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення burbon »

Декілька фото до чого призводить недостатня напруга для переключення саліноїдного привода.
Це привід для стрілок Tillig Modellgleis після тривалого «недоживлення» постійним струмом.
IMG_20240325_182825.jpg
IMG_20240325_182925.jpg
IMG_20240325_181045.jpg
16В DC це зовсім не 16В AC. Приблизним еквівалентом 16V AC є приблизно +50% тобто 24V DC. А тепер рахуємо (дуже приблизно) блок живлення від Z21 18V DC / 36W (~ 2,1A). На виході зі станції падіння складає 1—1,5В, тобто 16—16,5В DC. Якщо взяти до уваги додаткові споживач то просідання може бути до 30%, тобто на привода падає 11—12В. Чи достатньо цого для нормальної работи?
Лучше много раз по разу, чем ниразу много раз...
Аватар користувача
Stinky
Супермодератор
Повідомлень: 5921
З нами з: 16 травня 2015, 01:19
Имя: Дионисий
Звідки: Kiew
Мой типоразмер: Н0
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2142 times
Контактна інформація:

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення Stinky »

То яка була кінцева мета цієї багатовалютної апупєї?
Повністю автоматичний макет, де механічні поязди самостійно гасають, а пан володар вальяжно медитує в дивані? :roll:
Зображення
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

Stinky писав:
25 березня 2024, 18:58
То яка була кінцева мета цієї багатовалютної апупєї?
Повністю автоматичний макет, де механічні поязди самостійно гасають, а пан володар вальяжно медитує в дивані? :roll:
ну, десь так, а що?
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

burbon писав:
25 березня 2024, 18:25
Чи достатньо цого для нормальної работи?
дякую, але схоже Ви мене не чуєте. Якщо я кажу, що заживлений тільки рейковий декодер, що тестером мені показало 15-16V, що при підключенні цеглини симптоми поведінки повторилися. Після всього цього Ви все ще наполягаєте на версії недостатнього живлення? Інакше я просто не розумію до чого довідкові матеріали вище. Я забезпечив живлення, яке вимагається мануалом. Жодного слова про перетин та тип дротів там, доречі, нема.
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
Аватар користувача
burbon
Супермодератор
Повідомлень: 1590
З нами з: 04 травня 2015, 09:29
Имя: Igor
Звідки: Kyiv, Ukraine
Мой типоразмер: TT, Z, H0e
DIGITAL DCC/mfx
Ремонт, обслуживание и оцифровка моделей Z, N, TT, H0, 1, G
Has thanked: 162 times
Been thanked: 654 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення burbon »

Якщо привід вже підплавленний то підключення правильного блока живлення нажаль вже не допоможе
Лучше много раз по разу, чем ниразу много раз...
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

burbon писав:
25 березня 2024, 19:56
Якщо привід вже підплавленний то підключення правильного блока живлення нажаль вже не допоможе
да я це зрозумів. Нажаль 2 привода "розворушити" вже не вийшло :( Ще один, як Ви радили, просто пальцями смикав. І під час переключень і просто так :lol: і його, в принципі, ще можна використовувати.
При чому один з "глухарів" після багатьох перемикань можна пальцями дуже легко рухати, але сам він вже не живий....ледь смикається і все.
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

Тішить тільки те, що якби зараз не здохли ці 2, тобто я не помітив проблему, то пізніше здохлиб просто всі, як раз від недоживлення, коли б я підключив все, що планується. Так що навіть тут є позитив :D
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
Аватар користувача
Stinky
Супермодератор
Повідомлень: 5921
З нами з: 16 травня 2015, 01:19
Имя: Дионисий
Звідки: Kiew
Мой типоразмер: Н0
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2142 times
Контактна інформація:

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення Stinky »

ну, десь так, а що
Та просто для розуміння який повинен був бути оргазм від сексу в ТТ масштабі. Тобто вже іде демонтаж та розпродаж? Продовження драматичного серіалу з елементами порно не буде?
Зображення
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

Stinky писав:
25 березня 2024, 21:20
ну, десь так, а що
Та просто для розуміння який повинен був бути оргазм від сексу в ТТ масштабі. Тобто вже іде демонтаж та розпродаж? Продовження драматичного серіалу з елементами порно не буде?
оргазм був феєричний, "літаки летять будем...", тобто паровозики, ну ті що їздять, їдуть, від станції до станції, стрілочки клацають, на моніторі і в додатку все блимає..., а потім включили світло і побачив з ким все це було. Худчіш збирати речі і до дому :lol: Тобто продовження серіалу не планується, якось настрій зник :(
Хоча, я б не зарікався, бо продати все це навіть 10 життів не вистачить, бо кому воно все в наш час треба, так що мине час, я трохи охолону і сумним зимовим вечором потягнуся за заповітними коробками :lol: і буде третє пришестя столу.
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
Відповісти

Повернутись до “Модулі та макети”