Стол покатать детишкам

Будуємо різні макети, і не забуваємо хвалитися ними
I_L
Повідомлень: 151
З нами з: 08 травня 2020, 10:15
Имя: Игорь
Звідки: Ворзель
Мой типоразмер: H0
Has thanked: 682 times
Been thanked: 560 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення I_L »

depeche писав:
25 березня 2024, 21:33
... так що мине час, я трохи охолону і сумним зимовим вечором потягнуся за заповітними коробками :lol: і буде третє пришестя столу.
Сподіваюсь!
Якщо це станеться, рекомендую перейти на підмакетні приводи. Я використовую приводи Tortoise (http://www.circuitron.com/index_files/tortoise.htm) і дуже ними задоволений. В них стоїть двигун постіного току з редуктором. Швидкість переведення стрілки регулюється поданою напругою. Є кінцеві вимикачі та два перемикача для сторонніх девайсів. Сила прижиму гостряків до рамних рельсів легко регулюється в обидві сторони.
Судячи по тому, що пишуть про них на іноземних форумах, привід дуже надійний. У мене три таких привода працюють вже більше 4 років без жодних проблем. Зараз я змонтував ще 12 та замовив 8, щоб повністю закрити цю тему на своєму макеті.

А взагалі залізничний моделізм - це не спринт, а скоріше марафон... :D
Вкладення
image4321.png
mechanic
Повідомлень: 51
З нами з: 26 лютого 2018, 16:34
Имя: mechanic
Мой типоразмер: H0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення mechanic »

depeche писав:
25 березня 2024, 11:41
Сам соленоїд, обладнаний захистом, тобто коли він досягає крайнього положення то подається сигнал, який блокує надлишкове надходження струму. Якби цього не біло, то соленоїд перегрівався б з усіма відповідними наслідками.
Захист потрібен тільки для аналогу, в цифрі довжина імпульсу струму настроюється в декодері самим користувачем( читаємо мануали). І зайвий струм правильно налаштований декодер не дасть. Зазвичай достатньо 0,1 сек. А от захист в вигляді мікриків може створювати додаткове механічне навантаження. Звідси і "недоперевод". Захист взагалі на цифрі треба було викинути, соленоїдам би було набагато легше.
depeche писав:
25 березня 2024, 11:41
Що ж ми маємо при підключенні електрики? Імпульс рухає перемикач, але той в силу конструкції не досягає кінцевого положення, а значить струм продовжує надходити
Не продовжує, дивіться попередній допис.
depeche писав:
25 березня 2024, 11:41
...і якщо пощастить то стрілка таки переключиться і заблокує надлишок струму, а якщо ні, то соленоїд прийме на себе весь струм з усіми витікаючими наслідками.
Щоб не ставити ржачний смайлик, просто ще раз читайте попередній допис.
depeche писав:
25 березня 2024, 11:41
Змеьшення часу імпульсу до мінімуму на декодері може дати результат
Яку тривалість імпульсу Ви виставляли??
depeche писав:
25 березня 2024, 11:41
Але через 10-15 перемикань от той надлижковий струм, що надходим кожного імпульса дав накопичувальний ефект через що страждала обмотка всередині, що призводило до залипання штовхача і в свою чергу погіршення ситуації аж до повної неможливості перемикання.
Тобто, Ви клацали однією стрілкою 10-15 разів поспіль? Якщо так, то Ви своїми ж руками попідпалювали приводи. Вони на такий режим не розраховані. При кожному переводі соленоїд трохи нагрівається( підручник фізики, 7-й клас), і при наступному переводі, через збільшений електричний опір, через соленоїд протікає трохи менший струм, а відповідно і сила електромагнітного поля зменшується( той же підручник за 7-й клас). З кожним клацанням соленоїд розігрівається ще більше, а переведення стрілки стає все слабкішим.
Ще одна помилка- Ви навіть не читали мануал до декодера, і не зменшили тривалість імпульсу. А якщо там 5 секунд з заводу було?
depeche
Повідомлень: 96
З нами з: 26 січня 2020, 12:54
Имя: Андрій
Мой типоразмер: ТТ
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Re: Стол покатать детишкам

Повідомлення depeche »

та нащо ті мануали та хто їх читає? я одразу їх порвав і в смітник, щоб не було спокуси зазирнути. Ви і так дали всі відповіді на всі питання і все знаєте, навіть про мікрікі...я б взагалі міг нічого тут не писати у Вас вже готова відповідь, дякую, що розтлумачили, пішов шукати підручник за 7-й клас (уточніть тільки якої школи, бо там то 10 то 11 то 12 класів вчаться, щоб я саме той дістав). За замовчанням там може 2 години стояло ото воно від того і вагони розчеплюються і локи не їдуть. Все зрозуміло. Дякую, що вказали на всі мої помилки, забули ще написати про неправильні дроти, про не той матеріал столу, про погоду, в яку не можуть працювати соленоїди (підручник з природознавства за 7 клас) і т.і. "Не читал, но осуждаю", "Рабинович напел", все це приблизно з цієїж опери.
Ось так би я відповів, якби був невихованою людиною.
Але ж я не такий. Тому напишу по іншому:
Ви взагалі в руках тримали тему обговорення?
Чому мікріки заважать переводитись радіусній стрілці і при цьому аж ні разу не заважають це робити прямій? Як думаєте?
Вкажіть будь-ласка місце в інструкціі з детальним описом, як викидати захист?
В якому мануалі і на що прописано який імпульс треба виставляти на радіусну стрілку Тілліг на призмі?
Скільки стоїть за замовчанням - я знаю і напевно виробник не став би виставляти час, який може зашкодити правильно налаштованому механізму. Прямі стрілки чудово з ним працюють.
Що саме Ви називаєте поспіль? Де саме я писав про якийсь "поспіль"?
Останні експерименти проводились с часом імпульсу 100 мсек (це мінімальний час, що дозволений декодером) і цього було недостатньо для повного переведення радіусної стрілки.


Почуйте нарешті мене!
Проблема не в часі, і не в дротах, і не в декодері, і в недостатку живлення. Проблема в кривій конструкції! Якби не вона, то не треба було б бавитись с часом імпульсу і т.і. , все б працювало, як і повинно за замовчуванням!
Коли я вмикаю 7 прямих стрілок і все працює, які у мене причини лізти в декодер і крутити час імпульсу?!
Я НЕ збудую свою залізницю! З блекджеком і курвами!
Відповісти

Повернутись до “Модулі та макети”